Бути християнами – це радість, привілей, але також і випробування. Небезпеки, загрози, обмови, переслідування, страждання – частина досвіду багатьох християн. Знаємо про переслідування перших християн. Про переслідування розповідають нам учасники підпілля нашої Церкви. Також сьогодні християни кожен у свій спосіб проходять через випробування: любити Бога понад усе чи іти за чимось іншим.

У випробуваннях, викликах і сумнівах, у мить нелегкого вибору і рішення пригадуємо цитати зі Святого Письма і знаходимо для себе відповідь.

Бог промовляє до нас в різний спосіб. Святе Письмо – це Слово Боже, записане на письмі. Від покоління до покоління в Церкві усно передаємо те, що отримали від Христа і апостолів.

Усе це є частиною християнської Доброї Новини, котру і ми покликані вивчати, пам’ятати і передавати.

 

Місце проведення: на вулиці

Вік: 10 – 15 років

Кількість: 20 і більше осіб

Тривалість: 60 – 90хв

Матеріали:

Для кожної з чотирьох команд: послання (цитати із Святого Письма на певну тематику), ручка, карточки А8 формату (для кожної команди іншого кольору), матеріали для виготовлення емблем (кольоровий папір, клей, фломастери), паперова клейка стрічка (для прикріплення емблем до одягу).

Хід гри:

Учасники об’єднуються у дві команди: «християн» і «переслідувачів» так, щоб «переслідувачів» було принаймні на 4 особи менше від усіх «християн».

«Християни» діляться на чотири однакові за кількістю групи, кожна з яких обирає свого лідера, місце свого осідку (у різних точках визначеної території), придумує свою назву і розпізнавальну емблему. Кожен учасник робить для себе таку емблему і прикріплює на одязі за допомогою паперової клейкої стрічки.

Лідер кожної групи «християн» впродовж усієї гри залишається у місці осідку команди; він зберігає оригінал послання своєї групи і записує послання інших груп; таємно передає ведучому вістку про наявність у нього усіх чотирьох послань.

Завдання «християн»:

  • розбити своє послання на словосполучення-цитати (чим більше та складніше послання, тим довше триватиме гра);
  • передати своє послання у письмовій формі трьом іншим групам «християн»;
  • перейняти послання у письмовій формі трьох інших груп «християн» і передати лідеру своєї групи, щоб він їх записав;
  • якщо «переслідувачі» заберуть частину з послання «християна», то «християнин» може в такому випадку усно передати цю частину послання іншим групам;
  • якщо «християнина» впіймає «римлянин», то «християнин» повинен зразу зупинитися, не втікати і добровільно віддати цитату. Якщо він заховав її, – то «римлянин» може обшукати (перед грою узгодити, як повинен виглядати обшук і як «християни» можуть заховати послання»);
  • вивчити своє та інші послання напам’ять.

«Переслідувачі» можуть вільно пересуватись по всій території, окрім місць – осідків «християн».

Завдання «переслідувачів»:

  • Не допустити, щоб «християни» переносили послання. Для цього вони можуть зупиняти і обшукувати «християн» та відбирати у них послання;
  • протягом хвилини можуть затримати «християнина», який несе усне послання;

Увага! Слід бути дуже уважними, щоб нікого не поранити і не пошкодити одяг.

Гра закінчується, коли ведучий отримає вістку від усіх чотирьох лідерів груп «християн» про наявність у кожного з них чотирьох послань.

Провідник визначає переможця на основі того, скільки правдивих послань зацитує кожна з груп.

Команда (в тому числі «переслідувачі») отримує 1 бал, якщо її учасники напам’ять, слово в слово і з повагою промовлять послання своє та інших груп.