«КАТЕХИТИЧНА СКАРБНИЧКА»

тематична підбірка матеріалів від Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ

На шляху до Великодня

 

“Піст – це не новітній винахід, але скарб по батьках. …

 Пошануй же стародавність посту!

Він такий давній, як саме людство” (св. Василій Великий)

До світлого свята Великодня ми готуємося доволі тривалим постом, який називається Великим або Чотиридесятницею. Спосіб нашого життя з його початком мусить змінитися, а чільне місце мають посісти тригранні стосунки «Бог – я – ближній». Про справжній піст, його пріоритети і значення читайте у матеріалі «Що таке піст?»

Про практику посту на основі тисячолітнього досвіду та про необхідність пережити його на усіх рівнях –  духовному, тілесному і психоемоційному – говорить у своїй статті «На захист посту» о. Лука Михайлович.

Піст обов’язково поєднується з молитвою. Головне місце відводиться покаянній Єфремовій молитві та поклонам. Однак, поряд з приватними, Церква заохочує нас до чудових спільнотних молитов: утрені, вечірні, канон Андрея Критського і особливо літургія Передосвячених Дарів «збагачують» наші будні протягом усього Великого посту. По новому звучить знаний з кожної вечірні піснеспів «Нехай направиться молитва моя», який співаємо під час великопосних літургій Передосвячених Дарів.

«Нехай направиться молитва моя»

Для тих, хто готується до проведення катехитичних зустрічей про піст зі старшокласниками, – пропонуємо скористатися конспектом заняття “Піст: підтримка форми у мандрівці

Для молодших школярів підготували заняття “Великий піст”

Чудовим доповненням до заняття з нашими найменшими вірними стануть розмальовки зі завданнями «У Великий Піст – з дітьми»

а також розмальовки «Діла милосердя для тіла і душі»

 

Запрошуємо використовувати представлені тут матеріали і водночас заохочуємо надсилати нам власні напрацювання та пропозиції. Таким чином будемо разом взаємно збагачуватися і сприяти покращенню рівня катехизації та християнського виховання загалом.

Якщо Ви зацікавлені отримувати «Катехитичну скарбничку» на свою електронну пошту – просимо підписатися на розсилку
Підготувала Юлія Козіброда