Пропонуємо «Катехитичну скарбничку» –

тематичну підбірку матеріалів від Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ.

Запрошуємо використовувати представлені тут матеріали і водночас заохочуємо надсилати нам власні. Таким чином будемо разом взаємно збагачуватися і сприяти покращенню рівня катехизації та християнського виховання загалом.

КАТЕХИТИЧНА СКАРБНИЧКА.

ТЕМА: БОГОРОДИЦЯ

Нову “Катехитичну скарбничку” присвячуємо Марії та одному з дванадцяти великих свят Церковного року – Введенню у храм Пресвятої Богородиці, яке будемо святкувати через декілька днів, 4 грудня. Основною подією цього свята є спомин входження Богородиці до Єрусалимського храму. Водночас Богородиця веде за собою усіх нас. Через Неї все людство спасеться і примириться з Богом. Як Вона увійшла у Святеє Святих, так і ми повернемося до завіту з Богом через Христа.

Про історію свята, його богословське, духовне та педагогічне значення читайте у матеріалі Ірини Расяк

“Свято Введення у храм Пресвятої Богородиці”.

Численні богослужбові тексти та багата іконографія свят, пов’язаних з іменем Богородиці, залишаються найповнішим джерелом інформації про неї. Тим, хто готується до проведення заняття на тему Богородиці, також пропонуємо скористатися конспектом уроку  “Віра Богородиці” з посібника “Дорогами віри”. В цьому конспекті знайдете тематичну гру “Ісус кличе Тебе”, три інтерактивні вправи: “Що ми знаємо про Богородицю”, “Віра Марії” і “Благовіщення” та додатки до заняття.

Чудовим доповненням уроку для найменших наших вірних стануть розмальовки зображень Богородиці з додатка до посібника “Бог любить нас“. Ілюстрація – Анни Сух.

Особливий настрій важливих подій найкраще передають пісні. Просякнуті духом свят і покладені на легкі мелодії, вони надовго залишаються у пам’яті тих, хто їх чув або співав. Тому заохочуємо використовувати відповідні композиції під час занять, зустрічей чи на дозвіллі:

“Колискова для Марії” – у виконанні дівочого вокально-хореографічного ансамблю “Панночка” (церква Різдва Пресвятої Богородиці, Львів-Сихів).

“Говори “амінь”, як Марія” – у виконанні дитячого ансамблю “Дамо раду” (парафія Успіння Пресвятої Богородиці, м. Лігниці (Польща)).

Дамо раду. Амінь.

Якщо Ви зацікавлені надалі отримувати «Катехитичну скарбничку» – просимо підписатися на розсилку на сайті Патріаршої катехитичної комісії.

Підготувала Юлія Козіброда