Пропонуємо «Катехитичну скарбничку» –

тематично організовану підбірку матеріалів від Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ.

Запрошуємо використовувати представлені тут матеріали і водночас заохочуємо надсилати нам власні. Таким чином будемо разом взаємно збагачуватися і сприяти покращенню рівня катехизації та християнського виховання загалом.

КАТЕХИТИЧНА СКАРБНИЧКА.

ТЕМА: ПІДПІЛЛЯ УГКЦ

«Обернулася картка історії, настала нова епоха. Стрічаймо її покірною молитвою, сильною надією в безконечну доброту й милосердя Ісуса Христа – Бога, Який усе веде на Божу славу й наше добро».

(з пастирського послання Митрополита Андрея до духовенства «Обернулася картка історії»,

 26 вересня 1939 р., Львів).

І. Крислач. “Митрополит Андрей” і “Митрополит Йосиф Сліпий” (з книги “На скелі віри”)

Зараз у нашій Церкві відбуваються заходи, присвячені 30-літтю виходу УГКЦ з підпілля. Тому в новій «Катехитичній скарбничці» ми зібрали матеріали, які допоможуть Вам підготувати тематичні зустрічі про період підпілля УГКЦ у катехитичних, освітніх та культурних осередках. Бібліографія, спогади, тематична виставка, фільми та конспект катехитичного заняття допоможуть належно підготувати зустріч про період мовчазної Церкви. В цих матеріалах –  мова про нашу духовність, про близькість Церкви до народу навіть в час її Голготи, і про тих, хто своїми зусиллям і молитвою спричинилися до віднови УГКЦ.

Бібліографічна довідка від Світлани Гуркіної, наукової співробітниці Інституту Історії Церкви, доцентки кафедри церковної історії УКУ «Мовчазна Церква. Звідки про неї знаємо?».

Окреме місце серед бібліографічних джерел відводимо найновішій фундаментальній книзі «На скелі віри. Митрополит Андрей Шептицький» (видавництва «Артос» і «Апріорі»). Її автори — Оксана Гайова і Михайло Перун — здійснили одну з перших спроб представити у світлинах і документах історію розвитку та діяльності УГКЦ. На 568 сторінках розміщено понад тисячу сімсот ілюстрацій, значну частину яких опубліковано вперше. Один із розділів книги–альбому «На скелі віри» – «Голгота. Мовчазна Церква» – присвячений періоду підпілля УГКЦ.

 

Конспект катехитичного заняття з додатками

«Віра священномученика Омеляна Ковча»

Спогади

Митрополит Ігор: «Бог Церкву ніколи не покидає» 

Митрополит Львівський Ігор (Возьняк)

Інтерв’ю з владикою Павлом Василиком про вихід з підпілля.

Владика Павло (Василик)

 

Фільми

“Ті, що вірні”

“Притулок” 

Виставка

Виставка Інституту Історії Церкви Українського Католицького Університету «До Світла Воскресіння крізь терни катакомб» про історію підпілля УГКЦ.

Фрагмент експонату виставки

У виставці показано життєві історії представників греко-католицького духовенства, чернецтва і мирян. Всі разом вони є свідченням глибокої християнської віри та незламної вірності своїй Церкві й народу.

Для популяризації та унаочнення історії УГКЦ у ХХ ст. Інститут Історії Церкви надає можливість експонувати цю та інші свої тематичні виставки на парафіях, у релігійних центрах та освітніх установах.

Фрагмент експонату виставки

 

Якщо Ви зацікавлені надалі отримувати «Катехитичну скарбничку» – просимо підписатися на розсилку на сайті Патріаршої катехитичної комісії.

Підготувала Юлія Козіброда