Пропонуємо «Катехитичну скарбничку» –

тематично організовану підбірку від Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ.

Запрошуємо використовувати представлені тут матеріали і водночас заохочуємо надсилати нам власні. Таким чином будемо разом взаємно збагачуватися і сприяти покращенню рівня катехизації та християнського виховання загалом.

Митрополит Андрей Шептицький

Катехитична скарбничка. Тема: АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ

Сьогодні минає 75-та річниця відходу до вічності одного з найвизначніших духовних лідерів України, релігійного і національного діяча, відомого благодійника і мецената, покровителя української освіти і розбудови Української Церкви митрополита Андрея Шептицького.

«Це була свята людина, – людина, повна благодаті Духа Святого. Це був етнарх українського народу. Батько нації, батько нашого народу. Він був Божим пророком свого часу, дух, думка, молитва якого вийшли далеко поза рамки того історичного періоду, в якому він служив Богові і людям», – каже про Митрополита Андрея Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав.

Завдяки добре зорганізованій ним виховній роботі з молодим поколінням, завдяки любові й опіці, якою митрополит Андрей так щедро обдаровував його, українська нація змогла вистояти в роки гонінь і переслідувань та відродитися. Про це читайте у статті Назара Дуди «Митрополит Андрей – опікун і вихователь дітей і молоді».

У вражаючій літературній спадщині Андрея Шептицького вагоме місце відведене християнській родині. Вона, як наголошує Митрополит, є основою людського життя і саме на родину покладена велика відповідальність за добре виховання дітей. Адже родина – це школа не лише християнського, але й суспільного та народного життя:

“ХРИСТИЯНСЬКА РОДИНА”

“О СУПРУЖЕСТВІ І РОДИНІ”

Сьогодні існує чималий доробок наукових та популярних праць про митрополита Андрея Шептицького. Але як серед цього різноманіття пропозицій зробити правильний вибір і обрати ту книгу чи фільм, які найповніше і найоб’єктивніше розповідають про Митрополита?про це розповідає Світлана Гуркіна, науковий співробітник Інституту Історії Церкви.

Один з експонатів виставки Інституту Історії Церкви

1-29 листопада Інститут Історії Церкви запрошує відвідати виставку, присвячену митрополиту Андрею. Місце проведення: Центр Шептицького (Львів, вул. Стрийська 29а).

Водночас звертаємо увагу на те, що Інститут Історії Церкви дає можливість експонувати цю та інші свої тематичні виставки на парафіях, у катехитичних центрах та освітніх установах. Детальніша інформація за посиланням ТУТ.

Краще провести катехитичну зустріч, присвячену митрополиту Андрею, вам допоможе конспект заняття з опрацьованими додатками на тему РАДІСТЬ як плід твоїх діл (на прикладі життя та вчення Андрея Шептицького).

Нашим найменшим вірним пропонуємо розповісти про Митрополита улюбленою для них мовою анімації: у мультиплікаційному фільмі «Андрей Шептицький – світло любові» зрозуміло і просто зображено життя Митрополита, зокрема його дитинство та душпастирську діяльність.

З нагоди вшанування митрополита Андрея в УГКЦ відбувається серія заходів, які переплітаються з відзначенням інших осіб, які своєю молитвою та зусиллями спричинилися до збереження та відновлення нашої Церкви. Їм та 30-літтю виходу УГКЦ з підпілля буде присвячено наступну «Катехитичну скарбничку».

Якщо Ви зацікавлені надалі отримувати «Катехитичну скарбничку» – просимо підписатися на розсилку на сайті Патріаршої катехитичної комісії.

Підготувала Юлія Козіброда