«Зарваниця» – це фільм про християн-паломників, які долають сотні кілометрів від Криворівні до Святого Місця на Тернопільщині. Серед них – і юний хлопець, що вирушає на прощу вперше, і ведучий одного з місцевих каналів невеличкого міста по дорозі, і фотограф, який знімає весь процес на камеру, і навіть 80-літня бабуся. Усі вони – дуже різні, однак віра в християнське диво об’єднує їх на цьому випробувальному шляху.

Проща до Зарваниці – одна з найбільш масових в Україні. Її історія почалася з 1995, коли в поході до святині на Тернопільщині взяло участь близько мільйона людей. Відтоді щороку тисячі паломників проходять цей шлях, аби спільно вшанувати Господа.

«Поводирем» прочан, зокрема й у фільмі, є відомий священник Іван Рибарук з Криворівні. Він називає прощу «Канікулами з Богородицею», а ще вважає найбільшою цінністю у ній – саму дорогу:

«Господь каже – “Я – дорога”.  За ці сім днів у часі паломництва ми наче повторюємо етапи творення ним світу і в такий спосіб – ніби заново творимо себе. У молитві, роздумах, спілкуванні. Це допомагає нам зрозуміти, що наше земне життя – теж свого роду проща. І впродовж нього ми маємо прийти до нашої особистої Зарваниці».

Режисери стрічки – Ярема Малащук та Роман Хімей – працюють разом з 2013 року на перетині кіно та візуального мистецтва. У 2018 році здобули спеціальну нагороду від PinchukArtCentre, Гран-прі в конкурсі «Молоді українські художники» (МУХі-2019), нагороду за найкращий короткометражний документальний фільм на Міжнародному фестивалі німого кіно в Мексиці, нагороду за найкращий продакшен на Фестивалі фешн-фільмів у Києві (FFFK). Ідея розкрити образ прочан у хлопців виникла давно, зокрема через те, що обидва – з Коломиї і добре розуміють прояви місцевого християнства.

«Окрім того, що значне місце у фільмі відведено відображенню християнської віри та церковних обрядів довкола неї, все ж він був знятий насамперед про людей і для людей. Адже під час прощі паломники разом долають не тільки шлях, а й різні пригоди, вирішують ситуації, спілкуються, здружуються… І в такий спосіб перетворюються у спільноту. І, власне, ця спільність людей на шляху до пізнання християнського дива  – і є центром нашого фільму», – кажуть режисери.

Матеріали фільму:

Постер
Трейлер (Youtube)
Трейлер для викачування
Кадри з фільму

Соціальні мережі:

Facebook
Insta

Події, пов’язані з показом: 

08.07 – Прем’єрний показ у Криворівні

Лінк на подію у Facebook: https://fb.me/e/6yHZp083z
Час: 20.00

11.07 – Artist talk у Львові

Час: 19.00
Лінк на попередню реєстрацію : https://www.lvivart.center/events/artyst-tok-rezhyser-roman-himej-pro-film-zarvanyczya-2020/

12.07 – Прем’єрний показ у Львові

Лінк на подію у Facebook: https://fb.me/e/187XI39CQ
Час: 19.00
Лінк на квитки: https://planetakino.ua/movies/dopremernij-pokaz-zarvanica/

13.07 – Прем’єрний показ у Тернополі

Лінк на подію у Facebook: https://fb.me/e/16plN9FxR
Час: 17.00
Лінк на квитки: (оновлюється)

14.07 – Прем’єрний показ у Києві

Лінк на подію у Facebook: https://fb.me/e/4bWZzYr2P
Час: 19.00
Лінк на квитки: https://zhovten-kino.kiev.ua/movie/354366?

18.07 – Спеціальний показ у Києві у кінотеатрі «Ліра»

Лінк на подію у Facebook: (оновлюється)
Час: 15.00
Лінк на квитки: (оновлюється)

Фільм «Зарваниця» створений за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Стрічка вироблена компанією «Сучасне українське кіно», продюсерка – Валерія Сочивець.

Прокатником фільму є компанія 86PROKAT.

Контакти для співпраці:

Ірина Залога: media@86.org.ua
Львів: Маґда Димид: magda.dymyd@gmail.com
Тернопіль: Мирослава Гребеняк: myrosia58@gmail.com