Провідна думка: сила людини у Христі

(Фільм про американську серфінгістку Бетані Гамільтон, знятий у 2011 році режисером Шоном Макнамаром на основі біографічної книги про Бетані – пер.).

Опис і коментар:

Про життя Бетані Гамільтон написано книгу і знято фільм. Незвичайна історія молодої серфінгістки, яка, незважаючи на втрату руки (через напад акули), швидко повернулася до спорту. Одразу після нещасного випадку, ще перебуваючи у лікарні, дівчина продовжувала думати про заняття серфінгом. Силу повернутися знайшла у вірі, яка завжди мала для неї велике значення. На слова батька: «Ти здатна робити все», відповіла: «Бо Він мене укріплює».

Однак повернення виявилося надзвичайно важким. Перші поразки на змаганнях викликали сумніви і відмову від подальших занять серфінгом. І тільки після поїздки на місію до країни, яка постраждала від цунамі, Бетані почала дивитися на світ з іншої перспективи. Зрозуміла, що захоплення серфінгом є важливим, але не найважливішим. Любов є більшою від найбільшої хвилі, потужнішою від страху, дає почуття дистанції і сили протистояти викликам долі. Бетані знову повернулася до спорту. Досягнула хороших результатів і (що головніше) стала символом надії для інших.

Діалог зі Святим Письмом:

Я можу все в Тому, хто укріплює мене (Флп 4,13).

Справжня віра – це не тільки переконання у тому, що Бог справді існує, а також повне і безумовне віддання себе у Його руки. Не віримо у щось, але у Когось. Така віра дає переконання у можливість перемогти будь-яке терпіння. Не завдяки особистій силі, а тільки силою Відкупителя, можемо сповнити Божу волю, яка інколи є несподіваною і перевищує людські можливості. Христос доводить, що немає нічого неможливого. Деякі події можуть виглядати незрозумілими і беззмістовними. Однак якщо подивимося на них з перспективи часу, то зрозуміємо їх приховане значення. Навіть болючі пережиття, віддані Ісусові, провадять до вищої цілі.

Єжи Яблоньскі

переклад Юлії Козіброди