Фільми є чудовою можливістю свідчити Христа, Добру Новину та віру. Вони можуть бути ефективним допоміжним матеріалом для катехизації на парафії, християнського виховання у сім’ї чи морального виховання у школі, для роботи з дітьми, молоддю, студентами чи професійними групами (наприклад, військовими).

Результативність перегляду фільму залежить від декількох умов. Найперше, важливо правильно підібрати фільм, відповідно до віку та особливостей групи глядачів і їх очікувань. Також слід пам’ятати, що фільм – це текст культури, який заохочує, спрямовує, мотивує…  Тому після перегляду бажано обдумати його або обговорити у групі, зупиняючись на героях, релігійно-культурних елементах, представлених у фільмі, та на історичному контексті фільму.

Обираючи фільм для катехизації, можемо зупинитися на художньому, документальному чи науково-популярному українському чи зарубіжному фільмі. При цьому вагому перевагу при виборі мають фільми на біблійну тематику. Однак не обмежуємося тільки нею. Однаково виправдано можемо зупинити свій вибір на фільмах, присвячених широкій тематиці життя людини.  Необхідна умова – сюжетні лінії пропонованих фільмів завжди повинні мати духовний і моральний контекст, який змушує глядачів замислитися над своїм життям, вірою і вчинками.

Пропоновані фільми мають бути не тільки дуже хорошими з художньої точки зору розповідями про Бога, віру, любов, добро, чесність, покликання, милосердя і прощення. Вони повинні передавати натхненний заклик до людей різних поколінь знаходити у собі сили жити і свідчити. Деякі з них можуть утверджувати у вірі, чого ми всі інколи так потребуємо. Інші –  показувати, як небайдужість окремої людини здатна змінити людей, які її оточують. Вони можуть бути легкими і важкими водночас. Інколи – про когось, деколи – про нас самих.

 

Юлія Козіброда