«Шлях»

Світлий і життєстверджуючий фільм. Це ще одна коштовна перлина у скарбниці сучасного кіно. І це не просто безпідставний епітет. Режисер Еміліо Естевез наважився зробити по-справжньому духовний фільм, у якому розкривається шлях людини до просвітлення.

Це органічна розповідь, максимально позбавлена мелодраматизму чи штампів, про людей з різними життєвими історіями, які наважились на найважливішу у своєму житті подорож – пройти caminо de Santiago (або дорогу паломників) до одного з найвідоміших християнських центрів Європи у Сантіяго де Кампостелла. 800 км пішої мандрівки через небезпечні гори, віддалені села, різні мовні та культурні кордони, з мінімальними умовами комфорту і максимальним часом для усамітнення або ж спілкування.

Це високохудожній твір про наше життя у двадцять першому сторіччі, про наших з вами сучасників з різних країн, з різних поколінь, з різними причинами пройти шлях паломників. Сюжетна структура фільму делікатно зв’язує життєві історії в одну вервицю, водночас відкриваючи неймовірно красиві краєвиди Піренеїв, спокій середньовічних містечок, природність старовинних звичаїв, особливості етнічних відмінностей чи принади національної кухні. З героями фільму ми ніби відкриваємо Європу по-новому – з духовними місцями, спільними недорогими нічлігами та добрими зустрічними, готовими допомогти та зрозуміти.

Фільм наповнює легені чимось легшим, ніж повітря повсякденності, і ви можете піднятися над землею і відірватися від турбот.

Безперечно, це фільм у першу чергу про персональну віру. Але цей фільм також для всіх, кого манить дух подорожі. І нехай у вашому житті це будуть не такі складні та довгі мандрівки…».

 

Олег Яськів

директор Центру митрополита Андрея Шептицького УКУ,

кінознавець, засновник та редактор сайту «Простір кіно».