29 травня 2016 р. в серці української духовності та культури Італії, у соборі Святої Софії в Римі, відбулося величне свято «День матері». Цього року воно проводилося у форматі фестивалю дитячих та юнацьких українських колективів Італії під гаслом «Подаруй матусі радість!».

Метою заходу було зібрати українських дітей-емігрантів, щоб спільно вшанувати матерів, а також виявити свої таланти, творити середовище спілкування та скріпити духовний світ дитини з нагоди Міжнародного Дня захисту прав дитини, а особливо – популяризувати українську мову, духовність та культуру, історичну свідомість громадян в Україні та за кордоном.

Щоб подарувати радість і привітати наших матерів до Риму приїхали українські дитячі колективи з різних частин Італії, а також, за сприяння Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації (ЛОДА) з України, в рамках програми «Дні Львівщини в Римі», на свято завітали гості з України: представники управління культури ЛОДА, переможці дитячого фестивалю «Пісня серця», та заслужені артисти України: Тарас Курчик та Наталя Карпа.

Програма свята розпочалася Утренею та виставленням для почитання ікони Богородиці «Двері Милосердя». Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Діонісій, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії.

На богослужінні був присутній також представник римського вікаріату монсеньйор П’єр-Паоло Феліколо та пані Тетяна Іжевська, Надзвичайний і Повноважний посол України при Ватикані.

Після Літургії відкрилася виставка картин Олександра Іволги, присвячена року видатного українського письменника Івана Франка.

О 13-й годині святковий концерт розпочався гімном України та гімном фестивалю «Пісня серця», а, відтак, з привітальним словом до гостей свята звернулися: владика Діонісій, координатор з душпастирства українців в Італії о. Володимир Волошин, Директор Катехитично-педагогічного інституту Українського католицького університету с. Луїза Цюпа, СНДМ, та представник департаменту Управління культури ЛОДА Юлія Фис, згодом прозвучав музичний дарунок у виконанні Оксани Литвиненко (віолончель) струнного квартету Collegium Musicum Lviv.

Особливістю цьогорічного свята матері були виступи дитячих та юнацьких українських колективів Італії та переможців міжнародного фестивалю сучасної релігійної пісні “ПІСНЯ СЕРЦЯ”, які своєю майстерністю, щирістю та стараннями створили атмосферу родинної радості і любові. Під час концерту відбувся також виступ заслужених артистів України – Тараса Курчика і Наталки Карпи, які є членами журі фестивалю «ПІСНЯ СЕРЦЯ».

До проведення цього великого свята активно долучилася українська молодь м. Риму яка своєю присутністю і жертовною працею сприяли творенню атмосфери радості і комфорту. Під час свята молодь з української парафії Святих Сергія і Вакха провела майстер-класи і забави для дітей та юнацтва, а молодь із собору Святої Софії з благодійною метою частувала присутніх смачною польовою кухнею.

На завершення відбувся розіграш лотереї, а щасливі переможці отримали від авіакомпанії МАУ два авіаквитки Рим-Львів-Рим, а також низку інших призів.

Організатором Свята матері в Італії є Українська Греко-Католицька Церква (Апостольський візитатор, Пасторальний координатор та Релігійне товариство “Свята Софія”) за сприяння Фундації “Мігрантес” Єпископської Конференції Італії. Цього року співорганізатором свята виступила також Патріарша катехитична комісія УГКЦ та Катехитично-педагогічний інститут УКУ за сприяння управління культури ЛОДА та інших доброчинців з України та закордону. Організатори висловлюють щиру подяку усім, хто уможливив проведення свята з так чисельною участю українських дітей.