Сьогодні у Церкві існують різноманітні євангелізаційні школи та рухи, завданням яких є оживляти віру, допомагати практикуючим християнам насправді бути учнями Ісуса, творити спільноти та свідчити своїм життям Євангеліє.  Усі ці школи та спільноти діють у Львівській архиєпархії з благословення митрополита та архиєпископа Львівського Ігоря Возьняка.

1. Дорога неокатехуменальна – формація в якій розпочинається із курсу катехиз та триває кілька років, має свої етапи і базується на Слові Божому, літургії і житті у спільноті. Детальніше про цей рух можна дізнатися – https://risu.org.ua/

2. Школа євангелізації святого Андрія, котра цього року святкує 10 років свого служіння в Україні і проводить курси в багатьох областях України. Школа святого Андрія в Україні є національним осередком, що діє при Василіанському інституті філософсько-богословських студій у смт. Брюховичі біля Львова. Директором Школи в Україні є о. Теодор Пилявський, ЧСВВ. Школи євангелізації святого Андрія у світі була заснована відомим проповідником та біблістом Хосе Прадо Флоресом. Завданням Школи, окрім євангелізації, є також формування мирян як нових євангелізаторів сучасного суспільства. Детальнішу інформацію можна знайти на сайті Школи http://novaevangelizacija.org/ .

3. Місійна команда “Нова культура” спільноти Віднови у Святому Дусі УГКЦ “Благословення”, що діє при парафії Святих Володимира і Ольги (найбільша греко-католицька харизматична спільнота в Україні). Діяльність цієї місійної команди молодих мирян є спрямована на євангелізацію через поширення християнських цінностей серед молоді через різноманітні заходи, в тому числі курс РУАХ, а також спільний відпочинок та служіння. Творячи таким чином нову культуру, християнську на противагу культурі секуляризованого світу, спільнота “Благословення” та її місійна команда проводять чимало заходів у Львові, зокрема Lviv Family Day (щорічний фестиваль родини https://www.facebook.com/lvivfamilyday). Одним із напрямків їхньої діяльності є співпраця з іншими греко-католицькими харизматичними спільнотами в Україні та католицькими спільнотами за кордоном. Про спільноту “Благословення” та місійну команду “Нова культура” можна дізнатися більше за посиланням https://www.facebook.com/missioners2017/  та https://blagoslovennya.org/

4. Курс Курсійо – євангелізаційний триденний курс, котрий кілька років проводять у Львові богопосвячені миряни з Мілес Єзу та духовенство. Мета курсу – допомогти по-новому пережити основні правди християнської віри та будувати братерську спільноту учасників курсу, для того, щоб тривати у вірі і вчитися свідчити Христа у щоденному житті. Детальніше про курс –  https://www.facebook.com/cursillolviv/ .

Сьогодні під час євангелізації важливо звертати особливу увагу на молодь, а також на сім’ю та збереження її ідентичності як Божої інституції. Адже євангелізувати молодь – означає допомогти їй пережити зустріч з Богом у свій спосіб та віднайти добрі орієнтири в житті, котрі б базувалися на Божих правдах. “Ми прагнемо розповсюджувати радість і жити з Богом. Ми зосереджуємо свою увагу на молоді та тих, хто далекий від Бога і ще не пізнав Його особисто”, – розповідають про курс Курсійо його представники. – Наш рух, побудований на курсі триденних реколекцій, це мирянський рух, однак священики відіграють у ньому ключову роль , бо допомагають нам пережити повноту християнського життя, яке маємо у Церкві”.

5. Школа Марії (повна назва – Школа християнського життя і євангелізації Пресвятої Діви Марії з Назарету, Матері Церкви)  – це формаційний курс, що веде до зрілого християнського життя та готує мирян до лідерства і служіння в Церкві. Від 2008 р. Школа має філію у Львові і проводить зустрічі в приміщенні Українського Католицького Університету. Школа Марії була заснована в Україні 20 років тому бр. Петро Куркевич OFMCap. Сьогодні вона налічує 19 філій в Україні, де проходять формацію греко- та римо-католики й православні. Також Школа має 37 філій за кордоном: Австрія, Польща, Литва, Латвія, Італія, Греція, Болгарія, США та ін. Школа провадить різноманітну діяльність: Реабілітаційний центр, молодіжні табори OASIS, Місіонерську школу св. ап. Павла (“Рік для Ісуса”), організовує Всеукраїнську харизматичну конференцію “Вогонь” та співпрацює із Згромадженням сестер Марії у Святому Дусі, засновником якого є бр. Петро Куркевич. Детальнішу інформацію про Школу та її справи можна знайти на сайті  https://maryschool.org/?locale=uk та https://www.facebook.com/groups/schoolMary.Lviv/

 

Увесь курс “Нова євангелізація – відповідь на виклики часу” дає можливість побачити актуальність та різноманітність нових методів у проголошенні Євангеліє сьогодні.

Запрошуємо усіх бажаючих до співпраці!