12 червня 2021 року в м. Хмельницький відбулася зустріч майбутніх катехитів єпархії з представниками Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ. У лютому 2021 року ПКК у співпраці з Катехитично-педагогічним інститутом УКУ та Катехитичною комісією Кам’янець-Подільської єпархії розпочали онлайн навчання для майбутніх катехитів.

Навчальна програма містила чотири основних предмети – “Покликання та місія мирян”, “Вступ до Біблійних наук”, “Вступ до богослів’я” та “Історія християнства”. До цього часу через карантинні обмеження увесь навчальний процес проходив онлайн (Zoom, відеолекції та навчальна література), тому це була перша очна зустріч студентів з викладачами та між собою.

Молитвою та благословенням розпочав захід єпископ Кам’янець-Подільської єпархії владика Іван Кулик. Заступник Голови Партіаршої катехитичної комісії пан Назар Дуда подякував усім присутнім за участь у навчанні та присутність на зустрічі, ознайомив присутніх з формою та предметами подальшого навчання на “Курсах катехитів” та провів лекцію по методології катехизації.

Сестра Ореста Боршовська, СНДМ провела підсумкову лекцію з “Історії християнства”, де студенти мали нагоду поставити додаткові питання по предмету. Після обіду, у невимушеному колі спілкування, кожен з присутніх поділився своїми враженнями від навчання, підкреслив сильні та слабкі сторони онлайн-спілкування, висловив подяку викладачам. Особливу увагу студенти звернули на зручність дистанційного навчання, під час якого кожен обирав відповідний для себе час для прослуховування лекцій, здачу тестів та читання тематичної літератури.

Спілкування залишило багато позитивних вражень та очікування наступної зустрічі вже у новому навчальному році.

Микола Шпітальний для сайту Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ