…бо Господь – Бог ваш,
Він іде з вами воюватися за вас
із вашими ворогами,
щоб дати вам перемогу

(Втор. 20,4).

Шановні учасники
Міжнародної конференції «Катехиза і домашня Церква»!

З почуттями поваги і вдячності вітаю вас у нашій зраненій війною країні. Український народ досі зазнає російської агресії і змушений відповідати на щоразу складніші виклики, докладаючи неймовірних зусиль.
Війна, крізь яку ми проходимо, зачіпає всі сфери життя нашого народу, зокрема віру, Церкву та катехизацію. Тож ми маємо виявляти велику мужність, відвагу та повну довіру до Господа, щоб знаходити сили працювати над подальшим духовним зростанням.

Теперішні виклики змушують нас новими очима поглянути на наші життєві переконання і віру, наново відкрити для себе роль Церкви та сім’ї в побудові здорового суспільства, що є неодмінною умовою збереження її духовної та культурної спадщини. Зокрема, перед катехизацією постають важкі питання: як навчати дітей та молодь миру та прощення? Як зберегти єдність Церкви? Як підтримати родини, які втратили близьких, та відродити віру в майбутнє? Адже наші сім’ї зазнають великих випробувань через розлуку з рідними, через страх за майбутнє та жахіття війни.Війна відкриває нам можливість глибшого розуміння християнської родини як домашньої Церкви. Як ми можемо підтримати родини, коли багато чоловіків на фронті, а жінки з дітьми змушені перебувати за межами України? Як надавати духовну підтримку та забезпечити наставництво в умовах постійного стресу та нестабільності? Ці виклики потребують нашої уваги, зусиль та пошуку інноваційних підходів.
Проте, незважаючи на всі ці труднощі й біди, ми не втрачаємо надії та віри в майбутнє. Більше того, ми впевнені що вільна і незалежна Україна буде збудована на основі християнських цінностей як простір поваги до гідності кожної людини, сотвореної на Образ і Подобу Божу. Ми впевнені, що наші сім’ї, спільноти та Церква загалом гідно переживуть випробування горнилом війни і будуть євангельською закваскою оновленого суспільства у нашій Батьківщині.
Ви зібралися на цій конференції, щоб обговорити шляхи, якими ми можемо закласти надійну основу для майбутнього нашого народу в ці важкі часи. Мета конференції – шукати способи покращення катехитичного служіння, зокрема щодо сім’ї, якій Церква має допомогти, надавши дітям, молоді, батькам і людям похилого віку інструменти та підтримку, необхідні для розвитку і збереження віри у воєнних обставинах. Ми повинні разом працювати над тим, щоб наша спільнота залишалася єдиною, злагодженою і сильною, проголошуючи радісну новину про спасіння тих, хто страждає.
Хай ця конференція стане важливим кроком на шляху зміцнення нашої віри, Церкви та Батьківщини. Хай ваша праця принесе плоди надії та розвитку. Дякую вам за ваші зусилля , відданість і внесок у нашу спільну місію.

З благословенням та найщирішими побажаннями,

†СВЯТОСЛАВ

5 липня 2023 року Божого