CATECHESI TRADENDAE
ПЕРЕДАВАННЯ КАТЕХИЗИ

ВИХОВУВАТИ У ВІРІ СЬОГОДНІ

Апостольське поучення про катехизу в наш час Вселенського Архиєрея Івана Павла ІІ

Catechesi Tradendae – післясинодальне апостольське поучення Папи Римського Івана Павла ІІ, опубліковане  16 жовтня 1979 року, тема якого є катехиза в наш час.

Поучення адресоване до єпископів, духовенства та вірних всієї Церкви. Папа говорить, що ця енцикліка катехизи є предметом , який є досить широким, а тому не простим у висвітленні, проте він є найбільш актуальним  і найбільш важливим предметом для обговорення.

 

 

Катехизація завжди вважалася церквою одним з її основних завдань тому, що перш ніж відійти до отця, Воскреслий Христос дав апостолам своє останнє доручення: робити учнями всі народи та навчати їх зберігати все, що він заповів.

Отже, Він доручив їм місію і владу сповіщати людям те, що вони самі чули, бачили своїми очима, переживали і до чого доторкалися своїми руками — слово життя.

Одночасно Він доручив їм місію й владу пояснювати авторитетно все те, чого він їх навчав: Його слова, Його діла, Його чуда, Його заповіді, і дав їм духа виконувати таке завдання.

Невдовзі катехизою стали називати сукупність зусиль, які вживалися в церкві, щоб зробити людей учнями Христа, щоб помагати їм вірити, що Ісус є Сином Божим, щоб через віру вони могли мати життя в Його ім’я, щоб виховувати і навчати їх цього життя й так творити тіло христове. Церква ніколи не переставала віддавати цій справі свої сили.