Вступ

Синод Єпископів УГКЦ (1-10 вересня 1998, Крехів-Львів, § 18), прийняв: “В останню неділю вересня встановити святкування Дня катехита, що дозволить парохіям краще знати своїх катехитів, підтримувати їх духовно та матеріально”. З нагоди цього свята єпископ уділяє благословення на катехитичне служіння.

Чин благословення, пропонований Вашій увазі, складається з двох частин.

1-ша частина – благословення, яке відбувається на єпархіальному рівні.

2-га частина – представлення катехита (-ів) безпосередньо парохіяльній спільноті.

 

Вступне слово Архиєрея

Після завершення Божественної Літургії Архиєрей виходить на солею і промовляє вступне слово.

 

  1. Богослужіння

Диякон: Господеві помолімося.

Вірні: Господи, помилуй.

Свящ.: Господи, Боже наш, Ти Джерело мудрості і знання! Ти через Зшестя всесвятого Твого Духа навчив слугу Твого Соломона мудрості. Ти рибалок вчинив учнями, апостолами та благовістителями своїми. Ти, Господи, сказав: “Хай світить світло Ваше між людьми”. Сам просвіти нині серця тих, які навчають Слово Твоєї істини. Обдаруй їх духом мудрості і розуміння, щоб сповняли Твою святу волю. Вчини їх дітьми світла, щоб приносили щедрі плоди добрих діл, молитвами Пресвятої, Пречистої, Преблагословенної, Славної Владичиці нашої Богородиці й Приснодіви Марії, святих славних отців наших і вселенських учителів Василія Великого, Григорія Богослова і Йоана Золотоустого, святих українського народу і всіх святих Твоїх.

Вірні: Амінь.

  1. Обітниця катехита

Архиєрей: (До катехитів) Возлюблені у Христі брати і сестри! Ісус сказав своїм учням: “Ідіть же по всьому світу та проповідуйте Євангелію…” (Мр. 16, 15) Чи готові Ви завжди передавати Слово Боже, приймати, виконувати Його й передавати іншим?

Катехити: Готові!

Архиєрей: Ви покликані до служіння серед Народу Божого. Чи готові Ви виконувати всі обов’язки, які вимагає це служіння для зросту віри в тих, до яких Вас послано?

Катехити: Готові!

Архиєрей: Чи обіцяєте бачити Христа в кожній людині та нести Слово Боже дітям, молоді та дорослим?

Катехити: Обіцяємо!

Архиєрей: Чи обіцяєте бути прикладом у молитві, дотриманні Божих Заповідей, у частому прийнятті Святих Таїнств?

Катехити: Обіцяємо!

Архиєрей: Отож, наша спільнота вірних вдячно приймає Вашу готовність на поклик Божий. Тому уділяю Вам благословення на катехитичне служіння.

* Єпископ прикликає поіменно кожного катехита й уділяє Архиєрейське благословення.

Диякон: Господеві помолімося.

Вірні: Господи, помилуй.

Архиєрей: Владико, Господи Боже наш, незмінний в обіцянках своїх. Ти обдаровуєш

творіння свої щедрими дарами і покликаєш слуг своїх до досконалого життя. Допомагай слугам Твоїм у служінні катехизації в Твоїй Святій Церкві. Помнож в них добрі діла і правдиве смирення, щоб носили вони тягарі одні одних. Заведи нас усіх до Небесного Царства.

Благодаттю і щедротами єдинородного Сина Твого, що з ним благословен єси, з пресвятим і благим і животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки вічні.

Вірні: Амінь.

 

ПАРОХІЯЛЬНИЙ РІВЕНЬ

 У найближчу неділю після уділення благословення на катехитичне служіння у кожній парафії відбувається торжественне представлення катехитів парафіяльній спільноті.

По закінченні Божественної Літургії, священик запрошує катехита (-ів) ближче до солеї і промовляє до всієї громади.

Свящ.: Завдання катехизації – зростання у вірі та уцерковлення Божого люду, і всі ми несемо відповідальність за цю справу. Тому, дорогі брати і сестри, чи обіцяєте ви підтримувати і допомагати цим особам, яким єпископ уділив благословення на катехитичне служіння у нашій парафії?

Вірні: Обіцяємо!

Свящ.: Чи Ви готові шляхом молитви, навчанням у катехитичних школах та матеріально підтримувати катехитичне життя у нашій парафії?

Вірні: Готові!

Свящ.: Господеві помолімося.

Вірні: Господи, помилуй.

Свящ.: Владико, Господи Боже наш, незмінний в обіцянках своїх. Ти обдаровуєш творіння свої щедрими дарами і покликаєш слуг своїх до досконалого життя. Допомагай слугам Твоїм у служінні катехизації в Твоїй Святій Церкві. Помнож в них добрі діла і правдиве смирення, щоб носили вони тягарі одні одних. Заведи нас усіх до Небесного Царства.

Благодаттю і щедротами єдинородного Сина Твого, що з ним благословен єси, з пресвятим і благим і животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки вічні.

Вірні: Амінь.