7 липня, під час Всецерковної прощі катехитів до Марійського духовного центру в Зарваниці, Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав відзначив патріаршими грамотами, а владика Давид Мотюк – нагородами від Патріаршої катехитичної комісії кращих катехитів з усіх єпархій та екзархатів нашої Церкви, а також з Польщі, Італії та Великобританії. Також за багаторічне катехитичне служіння та з нагоди 70-ліття було нагороджено с. Луїзу Цюпу, СНДМ.

«Наші катехити – це справжні місіонери, на яких Церква покладає велику надію. Сьогодні хочемо огорнути вас особливою вдячністю, любов’ю і подякувати вам за особисте свідоцтво віри, за вашу відповідь на покликання, вашу духовну дорогу, якою ви йдете і ведете за собою своїх учнів, яким ви покликані свідчити Слово Євангелії – страждання, смерть і воскресіння нашого Спасителя» – звернувся до катехитів Блаженніший Святослав.

«Я хочу сьогодні подякувати вам, отці, сестри, за те велике служіння, за вашу місію в нашій Церкві і нашому народі. Бо це саме та місія, про яку чуємо в сьогоднішньому Євангелії. Ми маємо не просто навчити істини християнської віри нашу молодь, наших дітей, але звершити християнську місію — познайомити їх із живим Христом, присутнім нині між нами в Його Церкві», — наголосив Патріарх.

Також Глава Церкви висловив вдячність за служіння в катехитичній сфері сестрі Луїзі Цюпі, СНДМ, якій вручив дві патріарші грамоти — за служіння в Патріаршій катехитичній комісії і з нагоди її 70-річчя. «Оцінюючи Вашу ревність для Божої слави, а саме: вірне свідчення євангельського життя на основі обітів убогості, послуху і чистоти; плекання духу християнської любові; служіння в Патріаршій катехитичній комісії, яке увінчалося багатьма успішними проєктами, зокрема виданням Катехизму „Христос — наша Пасха“, складаємо Вам сердечну подяку та висловлюємо визнання і похвалу», — йдеться у патріаршій грамоті з нагоди 70-річчя с. Луїзи.

Сестра Луїза подякувала Блаженнішому Святославові та всій Церкві за висловнену їй довіру і згадала владику Петра Стасюка, з яким багато років працювала в Патріаршій катехитичній комісії. А, звертаючися до катехитів, додала: «Я сьогодні тут, щоб молитися з вами і за вас. Споглядаючи на ікону Божої Матері, я просила і прошу, щоб ми, катехити, так тримали Ісуса на своїх руках, але водночас бачили і всіх тих, хто Його потребує. Щоб ми, як катехити, провадили наших дітей, молодь і дорослих, які ще не пізнати Ісуса. Як казала блаженна Йосафата [Гордашевська], „бажати і старатися, щоб Ісус був пізнаний всіма“. Це — наше завдання. А цю подяку, яку Церква висловлює мені, висловлює моєму згромадженню і всім вам, дорога катехитична спільното людей, які пізнали Бога й передають Його там, де ми сьогодні є».

Також було відзначено о. Романа Гриджука (голову катехитичної комісії Тернопільсько-Зборівської архиєпархії), о. Миколу Витівського (Самбірсько-Дрогобицька єпархія) та о. Михайла Микиту (голову катехитичної комісії Сокальсько-Жовківської єпархія) за віддане багаторічне служіння на Христовій ниві.

Владика Давид Мотюк подякував Блаженнішому Святославу за спільну молитву та його постійну підтримку катехитичної спільноти. «Ви є нашим першим катехитом. Ваш приклад для нас дуже важливий. Дякуємо Вам за це», — сказав архиєрей.

Владика Давид передав Блаженнішому Святославу нові катехитичні видання комісії та скляну нагороду з логотипом комісії та цитатою зі Святого Письма: «Ви – світло світу» (Мт. 5, 14).

До речі, власне ці слова стали гаслом прощі. Усі катехити, які прибули на прощу, отримали еко-сумки з цим написом і логотипом комісії.

Глава УГКЦ подякував голові Патріаршої катехитичної комісії владиці Давидові Мотюку за вміле і мудре керівництво комісією і зазначив, що «катехити є головними помічниками для наших владик у справі передавання віри».

Ми також приєднуємося до усіх привітань і добрих слів, які в цей день були скеровані до катехитів. Дякуємо вам за віддану працю в поширенні християнської віри. Ви є тими, хто надихає і веде шляхом до Бога, допомагає зрозуміти Його слова і вчення.

Мудрості вам і сили, радості і миру в серці!

Грамоти кращих катехитів 2024 року і нагороду отримали:

Підгорняк Ірина, Тернопільсько-Зборівська архиєпархія
Крисько Галина, Самбірсько-Дрогобицька єпархія
Гнатів Стефанія, Сокальсько-Жовківська єпархія
Воробйова Зіта, Донецький екзархат
Гайда Тетяна, Одеський екзархат
Гризлюк Юлія, Львівська архиєпархія
Погранична с. Олексія, Харківський екзархат
Кіселюк Оксана, Коломийська єпархія
Соломонюк-Харитонова Ганна, Луцький екзархат
Михайло Філь, Київська архиєпархія
Дембіцька Світлана, Стрийська єпархія
Козак Юлія, Кам’янець-Подільська єпархія
Рожак Ольга, Івано-Франківська архиєпархія
Старик Галина, Бучацька єпархія
Коваленко с. Стефанія, СНДМ, Чернівецька єпархія
Кловак Леся, Католицька єпархія Пресвятої Родини в Лондоні
Левосюк Роман, Ольштинсько- Ґданська єпархія

Усі фото з нагородження у кращій якості за цим посиланням.
Посилання буде дійсне до кінця цього року.

Юлія Козіброда