27 лютого у Коломийській єпархії УГКЦ відбулася конференція «Ті, що перемогли світ». На ній були присутні отці та катехити з різних парафій усіх деканатів єпархії, які будуть готувати дітей до гри “Хто? Де? Коли?”. Цьогоріч темою парафіяльних змагань – буде тема блаженних УГКЦ, які своїми вчинками, життям та покликанням служили рідній вірі, церкві та людям.

Організував цю зустріч голова Катехитичної комісії отець Ярослав Врублевський. Спікерами були пан Назар Дуда – заступник голови Патріаршої катехитичної комісії та Світлана Дорощук – співавтор книги “Ті, що перемогли світ. Катехитичні матеріали про блаженних УГКЦ ХХ ст”.

У першій частині конференції відбулася презентація матеріалів посібника, а вже у другій та третій – практичні заняття на яких пояснювали, як правильно змотивувати та зацікавити дітей, навчити та використовувати різноманітні методи, до прикладу, інтерактивні та інші.

«Книгу складають 28 розділів — катехитичних занять. Основна ідея цієї гри так як і посібника – це найперше пізнати наших 28 блаженних УГКЦ, яких проголосив 27 червня 2001 року Папа Іван Павло ІІ, приїхавши в Україну. Віднайти в собі ті риси, які особливо допоможуть нам наслідувати, як блаженних так і, зокрема, Христа, адже вони є прикладом. Тому завдання кожного катехита – допомогти учасникам зрозуміти і пережити самому на основі цієї підготовки, як бути святим. Адже блаженні нас цього навчають.

Для полегшення сприйняття біографічного матеріалу і для глибшого розуміння духовної жертви мученика, у книзі подано кілька інтерактивних вправ, які також розбавлять заняття рухливістю і творчою активністю. Це підсилює бажання краще пізнавати, вивчати та змагатися», – розповідає Назар Дуда заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ.

Відтак наприкінці зустрічі учасників поділили на команди та провели частину гри «Хто? Де? Коли?», щоб вони самі могли спробувати зіграти та застосувати свої знання на практиці, а потім передати їх дітям. Адже вже у травні відбудеться єпархіальний тур, а у червні – всецерковний.

Вікторія Ровенчук для https://kolugcc.org.ua