Вересень у нашій Церкві традиційно є особливим місяцем для усіх, хто залучений до катехитичного служіння.

Це і початок нового навчального року, і святкування в останню неділю місяця Дня катехита, під час якого, після урочистої Божественної Літургії, катехити отримують грамоту на канонічну місію та благословення катехизувати впродовж наступного навчального року.

Приєднуємося до усіх теплих привітань, які в ці дні отримали наші катехити, і разом з усіма молимося про вашу силу та відвагу, натхненя та витривалість у катехитичному служінні.

30 вересня 2023 року, з благословення владики Йосифа Міляна, відбулося святкування Дня катехита у Київській архиєпархії.

Отець-ректор Петро Жук, голова Катехитичної комісії Київської архиєпархії УГКЦ, наголосив на особливості служіння катехита у сьогоднішніх реаліях війни та подякував катехитам за їх готовність ділитися навчанням Слова Божого у цей непростий час для нашого народу.

Також о. Петро нагадав присутнім слова великого катехита, слуги Божого митрополита Андрея про те, що катехит “як духовний митець «пише ікону Ісуса Христа у душі дитини». Ось яким має бути катехит… І слава Богу, ми маємо таких катехитів в Київській Архиєпархії” – наголосив голова катехитичної комісії КА.

Святкування Дня катехита-2023 у Київській архиєпархії УГКЦ

У Львівській архиєпархії святкування Дня катехита відбулося у катедральному соборі св. Юрія. Благословення та канонічні місії на наступний навчальний рік у цій архиєпархії отримали 250 катехитів.

Владика Володимир Груца у своєму слові наголосив на тому, що катехит повинен нести світло для інших, передавати їм віру, але не може цією вірою жити замісь когось і переживати чиїсь відносини з Богом, бо це справа кожної окремої людини.

Пані Віра Ценглевич, голова Катехитичного центру Львівської архиєпархії, подякувала усім катехитам за те, що вони, незважаючи на труднощі, так організовано і відповідально розпочали новий катехитичний рік.

Святкування Дня катехита-2023 у Львівській архиєпархії УГКЦ

В Івано-Франківську Архієрейську Божественну Літургію з нагоди Дня катехита очолив владика Микола Семенишин, який також звершив Чин благословення на катехитичне служіння 222 катехитів архієпархії.

«Сьогодні Ви отримаєте канонічну місію від єпископа бути катехитами. Вчити інших віри Христової! Ви до цього належно приготувалися, але пам’ятайте – цього недостатньо, тому що потрібно щодня кормити себе Божим Словом і Пресвятою Євхаристію», – сказав у своєму слові владика Микола. І додав, що катехитам потрібно не тільки давати теоретичні знання, але також ділитися особистим досвідом життя з Богом із тими, кого будуть навчати.

«Люди так потребують нашої підтримки! Та й самі ми потребуємо духовного зцілення. Просімо милосердного Ісуса, щоб нам допомагав у цьому, щоб зцілював наші рани, щоб вони пізніше мали силу допомагати Йому зцілювати рани інших. Нехай Пресвята Богородиця заступається за нами. Будьмо її добрими доньками та синами! Будьмо добрими учнями, щоб бути добрими вчителями та катехитами!», — наголосив владика.

На завершення о. Василь Качмарський, голова Катехитичної комісії Івано-Франківської архиєпархії, подякував влдиці за спільну молитву та благословення для катехитів.

Святкування Дня катехита – 2023 в Івано-Франківській архиєпархії

У Коломийській єпархії святкування Дня катехита відбулося у катедральному соборі Преображення Христового.

Божественну Літургію очолив Преосвященний владика Петро Голіней,  у співслужінні з о. Ярославом Врублевським (головою Катехитичної комісії  Коломийської єпархії УГКЦ) та зі священниками, які відповідають за катехитичне служіння у деканатах та парафіях.

Владика Петро Голіней вручив присутнім катехитам канонічні місії на служіння, благословив на плідне служіння в новому навчальному році й зазначив, що сподівається на плідну співпрацю із катехитами.

Святкування Дня катехита – 2023 у Коломийській єпархії

В Одеському екзархаті День катехита відзначили в межах дводенних реколекцій для катехитів. Архиєрейське благословення та канонічні місії на служіння катехити отримали від Одеського екзарха владики Михаїла Бубнія.

Єпископ сердечно привітав усіх присутніх з Днем катехита і на початку нового навчального року закликав катехитів не знеохочуватися на шляху служіння, а бути стійкими і наполегливими «помічниками апостолів», долаючи усі перешкоди на цьому шляху.

Відтак, голова Катехитичної комісії Одеського екзархату пані Олена Пенязєва провела для присутніх формаційний курс: «Покликання та місія катехита».

Святкування Дня катехита – 2023 в Одеському екзархаті

Підготувала Юлія Козіброда