«Бог діє навіть у найважчий час пандемії та війни» – владика Йосафат Мощич в часі освячення Парафіяльного катехитичного центру у Чернівцях.

25 вересня 2022 року при Катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці м. Чернівці преосвященний владика Володимир Війтишин, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський, разом з преосвященним владикою Йосафатом Мощичем, єпископом Чернівецьким, освятили новозбудований Парафіяльний катехитичний центр святого апостола Петра.

У цей день парафіяни Катедрального собору урочисто вітали Митрополита Володимира, який разом з єпископом Йосафатом та численним духовенством очолив Архиєрейську Божественну Літургію.

У проповіді Митрополит Івано-Франківський наголосив на важливості віри і її якості. «Якщо бажаємо бути щасливими в цьому житті і у вічності, то маємо любити Бога, йому служити і жити, як діти Божі, визнавати за правду все те, що Господь об’явив. Без віри не можна подобатися Богу – говорить апостол Павло. Якщо ми віримо нашим батькам, вчителям, лікарям то тим більше маємо вірити самому Богу Сотворителю.

Наша віра має бути розумною, опиратися на Божий авторитет. Наша віра має бути постійною, бо це наша особиста і постійна відповідь Господу, має бути живою, не тільки на словах, а й у вчинках. З віри випливає любов до ближніх. Молімося за наших ближніх, особливо в часі війни, хто бореться і здобуває незалежність. Бог і Україна – це клич на сьогоднішній час. Боже, благослови нашу Батьківщину», – мовив владика Володимир.

Після Літургії духовенство та вірні процесійно вийшли на площу перед Катедрою, де Митрополит Володимир разом з єпархом Чернівецьким Йосафатом та духовенством здійснили Чин освячення Парафіяльного катехитичного центру.

Владика Йосафат у своєму слові поділився історією, як все починалося: «Ще на початку, в перші роки від заснування єпархії стало для мене очевидним, що є велика необхідність в тому, щоби при Катедральному соборі було відповідне просторе окреме приміщення для катехитичних занять з дітьми, молоддю, пасторальної праці з вірними.

І от близько року тому, після поминальної Літургії за батьком пана Арсенія Петром, в часі бесіди запропонував пану Арсенію в честь світлої пам’яті батька як дар для парафії Катедрального собору, родинної парафії сім’ї Яценюків, стати фундатором катехитичного центру, проект якого на той момент вже активно розроблявся. І пан Арсеній радо відгукнувся на пропозицію.

Тадей Туркул 200 років тому побудував на цьому місці перший греко-католицький храм Чернівців, місце молитви, і пам’ять про нього досі живе. А сьогодні ми втішаємося, що маємо такого парафіянина, фундатора, завдяки якому у нас постає перший такого масштабу парафіяльний центр, місце, де будуть виховуватись, навчатись, формуватись нові покоління нової країни, яку ще маємо відбудовувати.

Сьогоднішня подія показує, що Бог діє навіть у найважчий час пандемії та війни. Божа воля не має перешкод. Як Господь діяв 200 років тому, так діє сьогодні, і так буде діяти з тими, хто відкритий на Божі справи.

Так само Божа справа – відновлення і зміцнення нашої держави. Ворог знищує людські життя, та руйнує простір для життя. Натомість той, хто сьогодні захищає і будує, той наближає перемогу. Але це тільки частина наповнення приміщень, наступне – за нами. Запрошую до нас міські організації, об’єднання, які діють і працюють на збудування та згуртування єдності нації, поділяють євангельські цінності.

Також хочу подякувати ще одному жертводавцю – це усі ви, парафіяни, які жертвували кошти на оновлення площі перед храмом, де ми і знаходимося. Це така направду народна площа, яка постала спільними зусиллями і є знаком того, що соборно ми можемо творити великі речі» – зазначив єпарх Чернівецький.

У свою чергу Митрополит подякував фундатору – пану Арсенію Яценюку, коштом якого і постав цей великий парафіяльний центр, зачитавши вітальну грамоту від Блаженнішого Святослава.

Пан Арсеній Яценюк у своїй промові, дивлячись в історію УГКЦ, підкреслив роль катехитичної освіти і виховання для підростаючих поколінь. «Ми сьогодні зустрічаємося в складні драматичні, але героїчні часи для нашої країни. І сьогодні, коли Україна бореться за свою незалежність, коли кожен з нас бореться за те, щоби наша країна встояла, щоб наші прекрасні діти жили в мирній Україні. Сьогодні ми, воюючи на фронті для перемоги, маємо можливість відкрити школу для майбутніх перемог. Катехитична школа вчить бути людиною, вчить відрізняти добро від зла, справедливість від кривди, правду від брехні. Вчить бути сильною особистістю. Я хочу, щоби ці чудові діти стали сильними справжніми патріотичними українцями.

Українська Греко-Католицька Церква має глибоку історію катехитичних шкіл, ще з часів Андрея Шептицького. І тоді катехитичні школи були основою, в якій кувалися героїчні українці. І переконаний, що у Чернівцях ця школа буде здобутком того, щоби наші діти, патріотичні, сильні, мудрі виховувалися у цій школі» – підкреслив фундатор.

Пан Арсеній Яценюк також подякував причетним до будівництва, духовенству, архітекторам, бригадирам, без яких нічого б не відбулося.

Відтак Владика Йосафат зачитав та вручив адміністратору Катедрального собору митр. прот. Валерію Сиротюку, якому було доручено будівництво Парафіяльного центру подячну митрополичу грамоту.

У новому приміщенні є 7 класів, конференцзал, медіазал, трапезна, парафіяльна канцелярія, кімната для катехитів, а також укриття – розповів отець Валерій. Тут вже готуються навчатись 5 катехитичних груп, з 4 катехитами, молодіжні спільноти, 7 парафіяльних спільнот та товариств. Крім недільної школи тут займатимуться школи християнського аніматора, співу, іконопису, також біблійний гурток, вівтарна дружина. Парафіяльний катехитичний центр служитиме для сповнення євангелізаційної місії Церкви та згідно з наміром жертводавця і фундатора.

Також в новоосвяченому катехитичному центрі відбулося урочисте відкриття катехитичного навчального року внесенням та підняттям пластунами державного прапора.

На завершення присутні мали змогу оглянути приміщення Парафіяльного катехитичного центру святого апостола Петра.