«Бабусі, дідусі й усі літні люди є цінністю та даром як для суспільства, так і для церковних спільнот», – на цьому наголошується в комюніке Дикастерії у справах мирян, сім’ї та захисту життя, в якому оприлюднено тему ІІ Всесвітнього дня бабусь, дідусів та похилих віком осіб.

У неділю, 24 липня 2022 року, в Католицькій Церкві відзначатиметься ІІ Всесвітній день бабусь, дідусів та похилих віком, темою якого буде «Вони й на старість плодовиті будуть» (Пс 92, 15). Дикастерія у справах мирян, сім’ї та захисту життя, що займається організацією цього Дня, повідомила про це у своєму комюніке, опублікованому у вівторок, 15 лютого 2022 р., зазначаючи, що обрана тема повинна наголосити на тому, що «бабусі, дідусі й усі похилі віком люди є цінністю і даром як для суспільства, так і для церковних спільнот». Ця тема, як зазначається в заяві, закликає також переосмислити своє ставлення до літніх людей, яких дуже часто відкидають в сім’ях, суспільстві та церковних спільнотах. «Їхній життєвий досвід і віра можуть сприяти побудові суспільств, свідомих свого коріння і здатних мріяти про солідарніше майбутнє», – підкреслюють організатори, додаючи, що цей заклик «прислухатися до мудрості років» також є особливо важливим у контексті синодального шляху, який розпочала Церква.

Дикастерія у справах мирян, сім’ї та захисту життя заохочує парафії, дієцезії, асоціації та церковні спільноти в усьому світі відзначити цей Всесвітній день у спосіб, що відповідає їхньому душпастирському контексту. Незабаром це відомство опублікує матеріали, які можна буде використати для організації відповідних заходів.

За матеріалами VaticanNews