3 грудня у Центральній бібліотеці ім. Маркіяна Шашкевича Стрийської МЦБС відбулася презентація книг Євангелія та Діяння апостолів, написаних шрифтом Брайля. Як ми вже писали, це видання є результатом співпраці Патріаршої катехитичної комісій УГКЦ з Українським товариством сліпих. Провів презентацію заступник голови ПКК УГКЦ п. Назар Дуда.

У заході взяли участь: преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії, о. Андрій Бінас, голова Катехитичної комісії Стрийської єпархії, о. Іван Барабаш, парох парафії всіх Святих Українського Народу, сестри Згромадження Воплоченого Слова при парафії всіх Святих Українського Народу, представники Стрийської організації УТОС та влади Стрийської міської і районної держадміністрацій, а також усі бажаючі.

Презентацію провів п. Назар Дуда, заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ. На початку зустрічі владика Богдан поділився власним досвідом зустрічі із незрячими під час однієї з паломницьких подорожей, труднощами, з якими вони зустрічаються під час повсякденного життя, та важливість здійсненої місії по написанню книг Євангелій та Діянь Апостолів шрифтом Брайля.

У своїй презентації п. Назар Дуда познайомив усіх присутніх із історією написання книг та моменті зустрічі для кожної людини із Божим Словом, можливості через духовну книгу «доторкнутися до Нього», інтеграції незрячих в духовне життя Церкви.

Представники влади, натомість, представили свою діяльність, поділилися своїми напрацюваннями, що стосуються напрямків роботи для осіб із порушенням зору, зокрема, соціальної підтримки незрячих, видання книг шрифтом Брайля та можливостей для них реалізуватися у суспільному житті.

Передачу книг бібліотекам Стрийщини організувала депутат районної ради Марічка Ходовицька: «Я побачила сюжет про презентацію книг Євангелія шрифтом Брайля у Харкові, дізналася, хто організував це видання і так вийшла на заступника голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ п. Назара Дуду. У результаті нашої співпраці стрийщина отримала у подарунок 10 комплектів цього видання.

Спочатку планували передати ці книги нашим незрячим, але на етапі домовленостей виявили, що багато незрячих не вміють читати шрифтом Брайля, тому книги вирішили передати найбільшим бібліотекам району та Стрийській організації УТОС».

Після презентації примірники книг були подаровані Стрийській організації УТОС та бібліотекам м. Стрия і Стрийського району. Завершився захід словами подяки від представників Стрийської організації УТОС та спільною фотографією.

За власними матеріалами та Стрийської єпархії УГКЦ