«Катехит – це особа покликана, належно підготовлена, сформована та післана Церквою для служіння і виховання у вірі Божого народу» (Катехитичний Правильник УГКЦ, 85).

Катехит має бути відданим Церкві та її вченню, вести життя у вірі, бути активним учасником літургійного життя Церкви, особливо Пресвятої Євхаристії.

Під час вручення сертифікатів про закінчення катехитичного курсу в Апостольському Екзархаті для українців-католиків візантійського обряду

1 – 2 жовтня 2021 р. Б. відбулася зустріч катехитів Апостольського Екзархату для українців-католиків візантійського обряду з нагоди вручення сертифікатів випускникам катехитичного курсу «Основи християнської віри та катехитичне служіння в парафіяльній громаді», які навчалися протягом двох років. Урочистості проводилися в Римі в Casa religiosa „Villa Letizia“.

Зустріч катехитів з с. Наталею Мельник, ЗСПР, генеральною настоятелькою ЗСПР, головою Ради вищих настоятельок УГКЦ.

1 жовтня катехити мали духовну зустріч з сестрою Наталією Мельник, ЗСПР,  на тему: «Покликання та місія катехита (мирян) у Церкві». На цій зустрічі було порушено головні питання, які стосуються не тільки катехитів, але будь-кого з віруючих: Чому ти тут? Хто я? Що про мене думає Бог? Чи розумію я Бога? Не бійся труднощів. Ти є Церква. Ці духовні зустрічі стали підготовкою до головної подій, що повинна була відбутися наступного дня – Божественної Літургії та чину благословення на катехитичне служіння.

Ввечері катехити зустрілися з протосинкелом Апостольського Екзархату для українців-католиків візантійського обряду в Італії о. д-р Теодосієм Р. Гренем, ЧСВВ, який озвучив пасторальний план екзархату та роль катехитів у реалізації цього плану. Ця зустріч стала унікальною нагодою більше і глибше пізнати катехитів та їх потреби, виклики в катехитичному служінні. На завершення дня всі без винятку присутні мали можливість приступити до Тайни св. Сповіді, а ті, хто цього потребував, міг долучитися до духовної розмови. В катехитам цьому послужили –  владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ, о. Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, о. Петро Голіней та о. Дмитро Кудін.

2 жовтня перед Божественною Літургією с. Луїза Цюпа, СНДМ, привітала катехитів і вчителів та запросила занести щиру молитву подяки за с. Євсевію Мудранинець, СНДМ, яка розпочала катехитичний курс в Екзархаті, та за всіх викладачів, які допомогли і допомагають здійснювати це служіння.

Спільне святкування продовжилось найбільш урочистою подією для християн – Божественною Літургією, яку очолив Преосвященний владика Діонісій. У своїй проповіді владика підкреслив, що Божественна Літургія – це вершина і джерело всього християнського життя. Божественна Літургія продовжує ту саму спасительну дію Ісуса Христа у світі до кінця віків, аж поки Він не прийде. Через те місія кожного катехита, перш за все, – це свідчення євхаристійного способу життя, яке приводить разом з іншими чеснотами до участі в євхаристійній трапезі, що вже є передсмаком Небесного Царства – вічного сопричастя любові. Тому недільна Божественна Літургія – це радше не обов’язок, а привілей бути учасниками благодаті Господа Ісусу Христа, любові Бога Отця і причастя Святого Духа.

У вересні цього року, на закритті Міжнародного Євхаристійного Конгресу в Будапешті, Папа Франциск зазначив, що зустріч відповідальних за катехизацію є нагодою для усвідомлення важливості того, аби «погляд» катехизаційної діяльності був спрямований на Євхаристійне таїнство як центр катехизації.

Владика наголосив, що «саме тоді, коли я викладав на катехитичних курсах, старався говорити про те, що Євхаристійне таїнство починається нашим євхаристійним життям, нашим діленням хліба, служінням і слуханням один одного, відповідаючи на потреби один одного».

«Стати тими, що служать, навчають, свідчать євхаристійним життям. Тож каже Ісус: «Коли вмив вам ноги я – Господь і Учитель, – то й ви повинні обмивати ноги один одному. Приклад дав я вам, щоб і ви так робили, як оце я вам учинив. В гору піднесім серця!» Дорогі катехити, ви є також, учасниками спасительної місії Ісуса Христа. «Ідіть у міста» і села, навчайте, будьте свідками, щоб інші повірили в Ісуса Христа».

Після Божественної Літургії випускники катехитичного курсу отримали з рук владики сертифікати. Він благословив усіх присутніх на катехитичне служіння для утвердження Христової віри та розбудови Екзархату.

Слова вдячності від студентів були для владики Діонісія Ляховича, ЧСВВ приємним сюрпризом. «Ви несете слово Євангелія в серця багатьох людей, показуючи особистий приклад християнської віри. Дякуємо Богові за дар Вашого життя, вдячні Йому за те, що Він покликана Вас до служіння, ми дякуємо Богові за те, що Він поклав на вас таку важливу відповідальність – нести на своїх плечах турботи, проблеми цілого Екзархату. Ми просимо в Бога, щоб продовжував Ваші літа,  просимо в Бога, щоб посилав Вам здоров’я. Ми вітаємо Вас із прийдешнім Днем Ангела. Зичимо Вам молитовного заступництва Вашого небесного покровителя, душевного спокою, натхнення, радості, миру в серці і Божого благословення у всіх Ваших починаннях».

З нагоди завершення навчання на катехитичних курсах Апостольського Екзархату українців-католиків візантійського обряду в Італії студенти-випускники висловлюють вдячність голові катехитичного відділу сестрі Луїзі Цюпі, СНДМ за невтомну працю у катехитичному служінні, організацію на високому рівні навчального процесу для студентів, підготовку та духовну підтримку катехитів.

«Ваша жертовність та відданість Христовій Церкві є добрим прикладом для усіх нас, а ваші старання та наполегливість у підтримці та розбудові Екзархату в Італії є важливими свідченнями для нас, катехитів, вашої безмежної любові до Господа».

Також вдячність линула для сестер святої Анни, за їх гостинність, турботу та щоденну радість і присутність.

Сестра Луїза дала катехитам дуже багато конкретних, цікавих та необхідних настанов щодо служіння. Вона підкреслила, що отримані знання – це лише малесенька частинка того, що повинен знати і вміти катехит. Завдання кожного – вчитися, вдосконалюватися та ділитися здобутими знаннями, а, головне, любов’ю.

Дуже багато конкретних практичних прикладів організації роботи з дітьми показала сестра Емілія Вандич, СНДМ. Вона навчила катехитів працювати в групах, створювати імпровізовані пантоміми, розучила з ними мелодії та слова дитячих пісеньок.

Слова вдячності пролунали також на адресу координатора курсу Світлани Прокопчук: «Прийміть слова щирої вдячності за навчання і материнську опіку. Завдяки Вашому організаторському таланту, професіоналізму, компетентності та відданості своїй благородній справі ми змогли отримати міцні знання, розкрити свої здібності. Низький Вам уклін за Вашу працьовитість, терпіння, індивідуальний підхід і чуйне ставлення до кожного з нас.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, оптимізму, благополуччя і успіхів у Вашій нелегкій, але такій важливій справі!».

Повідомила Світлана Прокопчук,
координатор катехитичного курсу в Апостольському Екзархаті
для українців-католиків візантійського обряду в Італії


Катехитичний відділ Апостольського Екзархату для українців-католиків в Італії запрошує усіх бажаючих на навчання на катехитичному курсі «Основи християнської віри та катехитичне служіння в парафіяльній громаді». Навчання відбуватиметься у режимі онлайн кожного другого тижня у вівторок, середу і четвер з 19.00 до 21.00. Також передбачається одна аудиторна зустріч та реколекції.

Навчання триватиме 3 роки, тобто 6 семестрів. Перша онлайн зустріч відбудеться 26 жовтня 2021 р. Б. Всі бажаючі зможуть записатися на курс до 15 жовтня 2021 року.

За додатковою інформацією звертатися
+39 3899816177 п. Світлана Прокопчук – координатор катехитичних Курсів
+39 371 44 50 633 с. Луїза Цюпа, СНДМ – голова катехитичного відділу