10 липня 2021 р. у м. Городенка при храмі Успіння Пресвятої Богородиці відбувся формаційний курс для катехитів, який організувала катехитична комісія Коломийської єпархії УГКЦ. В ньому взяли участь: Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, катехити та учителі християнської етики Коломийської та Чернівецької єпархій.

Формаційний курс розпочався зі слова правлячого Архиєрея Коломийської єпархії, Преосвященного владики Василія Івасюка, який звернув увагу катехитів на важливості доброї катехизи для всіх вірних всюди і завжди.

Зокрема, владика Василій Івасюк зазначив: «Нашим завданням, як вчителя, є самим навчитися й інших навчити розрізняти добро та зло, де є чистота, а де є гріх».

Перший блок наук: «Біблійні принципи вчителювання» провів отець-ліцензіат Захар Михасюта (Керівник комісії УГКЦ у справах мирян), звернувши увагу катехитів на Святому Письмі, методиці викладання, важливості відчувати потребу дітей та вміло зацікавити їх на важливості катехизи.

Другий блок наук:  «Святі Таїнства як впровадження і життя в Христі» провів отець-ліцензіат Ігор Андрусяк, в якому катехити роздумувати про християнське втаємничення людини через Святі Таїнства Хрещення, Миропомазання, Євхаристії та Покаяння.

Між науками катехити та отці ділилися досвідом та спільними напрацюваннями, враженнями, думками, працюючи у групах.

На цьому курсі доповідачі старалися відкрити всі можливості, якими вчитель може скористатися для кращого донесення матеріалу до своїх учнів, розбудити бажання до самовдосконалення, розкрити їм цінність провадження життя в Христі через Святі Таїнства. Завдання катехита – євангелізувати людину, дати їй можливість зустрітися з Христом і пізніше вести з нею катехизацію, що є безконечним процесом пізнання Бога.

На завершення всі спільно помолилися молебень до Христа Чоловіколюбця і кожен катехит отримав сертифікат про проходження формаційного курсу.

За матеріалами Пресслужби Коломийської єпархії