16 червня відбулася онлайн-зустріч Патріаршої катехитичної комісії з єпископами Бразилії та Аргентини, під час якої учасники обговорили стан катехитичного служіння та біблійного апостоляту у цих країнах та спланували подальші кроки співпраці для їх розвитку.

На зустрічі були присутніми голова ПКК владика Давид Мотюк, єпарх Едмонтонський, Апостольський адміністратор Нью-Вестмінстерської єпархії, і єпископи Бразилії та Аргентини: владика Володимир Ковбич, архиєпископ і митрополит Куритибський, владика Мирон Мазур, єпарх єпархії Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ в м. Прудентополіс (Бразилія) і вдадика Даниїл Козлинський, єпископ єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина).

Владики розповіли про стан катехитичного служіння у їх митрополії та єпархіях. Особливо звернули увагу на складні умови, в яких довелося їм організовувати це служіння через карантинні обмеження, спричинені коронавірусом. На думку владик, люди дуже втомилися від дистанційного спілкування і неможливості відвідувати храми. Існує велика потреба повернутися до традиційного способу катехизи і біблійного апостоляту.

Голова ПКК владика Давид Мотюк зазначив, що є затвердженим новий статут комісії. Для покращення ефективності катехитичного служіння у всіх регіонах світу, де діє УГКЦ, статут передбачає створення катехитичної ради, до якої входитимуть 6-8 радників – представників окремих регіонів. Одним з них має бути якраз делегат від Південної Америки.

Заступник голови комісії п. Назар Дуда ознайомив присутніх з останніми напрацюваннями катехитичної комісії. Зокрема, з онлайн ресурсами: сайтом, YouTube-каналом та групами у соцмережах, через які комісія поширює свої матеріали та інформує про катехитичну діяльність у нашій Церкві.

Серед пріоритетів у ділянці катехитичного служіння Синод Єпископів визначив формацію катехитів. Для реалізації цього завдання і відчуваючи гостру необхідність у підготовці катехитів у різних країнах, де представлена наша Церква, ПКК у співпраці з Катехитично-педагогічним інститутом УКУ організувала та вже впродовж року реалізує дистанційну форму навчання. Серед студентів з-за кордону, між іншим, навчається студент з Аргентини.

Під час зустрічі владика Давид запросив усіх присутніх 28 червня взяти участь у проголошенні Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом катехизму для молоді «Ми йдемо з Христом». Пряму трансляцію цієї події буде здійснювати Живе Тб.

Також була пропозиція від владики Давида перекласти цей катехизм португальською та іспанською мовами.

Владика Даниїл представив присутнім перший пробний примірник Катехизму УГКЦ «Христос – наша Пасха», перекладеного на іспанську мову, і зазначив, що катехизм іспанською мовою вже знаходиться у друкарні.

Голова катехитичної комісії владика Давид запропонував присутнім єпископам провести спільні зустрічі з їх священниками та катехитами, під час яких представники комісії зможуть розповісти про їх останні напрацювання та запропонувати допомогу у звершенні катехитичного служіння.

Наприкінці голова Патріаршої катехитичної комісії подякував єпископам за участь у зустрічі і наголосив на тому, що катехитична комісія дбає про те, щоб катехизація звершувалася у митрополіях, єпархіях і усіх осідках, де є вірні УГКЦ, і намагається у цьому допомагати місцевим ієрархам, священикам і єпископам.