На Великдень стартує новий проект Дикастерії в справах комунікації «Ніхто не виключений» – канал Vatican News з катехизами Папи із сурдоперекладом.

«Наголошую на вимозі надавати придатні та доступні засоби для передавання віри. Крім того, бажаним є, аби вони надавалися тим, які їх потребують, в якомога безкоштовніший спосіб, наскільки це можливо, також і завдяки новим технологіям, які виявили свою важливість для всіх протягом цього періоду пандемії». Відповідаючи на цей заклик Папи Франциска, вміщений у минулорічному посланні з нагоди Міжнародного Дня людей з інвалідністю, Дикастерія Святого Престолу в справах комунікації запускає проект «Ніхто не виключений».

Йдеться про послуги, що надаватимуть особами з комунікативною інвалідністю доступ до катехиз, які Папа виголошує під час загальних аудієнцій і молитви «Ангел Господній»/«Царице Неба», які можна буде дивитися на каналах YouTube від Vatican News. Зокрема, на одному з каналів можна буде слідкувати за цими подіями наживо із сурдоперекладом LIS (Lingua Italiana dei Segni – італійською мовою знаків), а на іншому – в записі із сурдоперекладом ASL (American Sign Language – американською мовою знаків).

Проект запускається із великоднім посланням «Urbi et Orbi» і носить експериментальний характер. Він розрахований на один рік, але існують сподівання, що зможе стати звичайною службою та розширити кількість мов. Крім каналів на платформі YouTube, найближчими місяцями планується запуск застосунка для смартфонів, призначеного для того, щоб надати доступ до вмісту ватиканських медіа також і особам з вадами зору.

За матеріалами VaticanNews