Пані Галина Рожанська-Похиляк належить до української діаспори в Аргентині. Вже впродовж сорока років вона катехизує в’язнів у Буенос-Айресі. В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News п. Галина розповіла про те, як у неї виникло покликання до цього служіння і про уроки молитви і любові, які вона провадить у тюрмах.

Пані Галина Рожанська-Похиляк з чоловіком Василем на загальній аудієнції з Папою у Ватикані 04.09.2013

«Якщо немає любові, то непотрібно відвідувати в’язнів у тюрмі», – на цьому наголошує пані Галина Рожанська-Похиляк, яка у віці 78-ми років не припиняє катехитичного служіння серед в’язнів у Буенос-Айресі. Пані Галя народилась у Львові. Разом з батьками, біженцями Другої світової війни, опинилася в Аргентині. Одружилась з адвокатом Василем Похиляком, тепер уже покійним, має 3 дітей та 9 внуків. Здобула вищу катехитичну освіту і 40 років свого життя присвятила катехитичному служінню в місцях позбавлення волі різних рівнів: в’язницях суворого та особливого режимів, жіночих і чоловічих в’язницях, останнім часом в місцях довічного ув’язнення за злочини проти людства. Коли Папа Франциск був архиєпископом Буенос-Айреса, а згодом кардиналом, пані Галина активно співпрацювала з ним у сфері в’язничного капеланства.

В телефонній розмові з Радіо Ватикан п. Галина розповіла про те, як зародилося це покликання і скільки любові, терпеливості, праці над собою і здатності прощення вимагає її служіння. З її слів стає зрозуміло, що це справжнє покликання.

Служіння пані Галини не обмежувалося лише катехизацією. Відвідуючи жіночі в’язниці, вона займалася також дітьми, які народжувалися у в’язниці й були змушені перебувати там зі своїми матерями.

Протягом всього життя пані Галина, як і вся її родина, плекає особливе набожество до блаженної Йосафати Гордашевської, яка «навчала людей молитви та потрібних і конкретних речей: готувати їсти, вести господарство, шити, тощо». Пані Галина передала свою любов до цієї української блаженної в’язням, які потрапили у в’язниці Буенос-Айреса з різних країн. Вона навчила їх виготовляти вервицю з мила і вчила молитися різними мовами «Отче Наш», «Богородице Діво» і коротеньку молитву до блаженної Йосафати.

Вервиці до блаженної Йосафати

Уроки молитви та любові, які пані Галина Рожанська-Похиляк залишила в’язням протягом свого сорокарічного служіння, дають свої плоди і до сьогодні дарують їй наснагу до життя і служіння, та приємні несподіванки, які допомагають їй зрозуміти, наскільки цінною є її праця.

За матеріалами VaticanNews