«Катехизація працює через нас – осіб, які посвятили себе цьому служінню. І коли ми усі разом – тоді і наша Церква є сильнішою і благословенною», – владика Давид (Мотюк), голова Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ.

Нещодавно відбулася онлайн-зустріч голів катехитичних комісій нашої Церкви в усьому світі за участю Глави і Отця УГКЦ Блаженнішого Святослава. Провадив зустріч голова Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ владика Давид (Мотюк).
Пропонуємо декілька думок владики Давида (Мотюка) про катехизацію, з якими він звернувся до учасників зустрічі:

«Катехизація – це не щось абстрактне, а реальна річ, свідченням якої є ми, катехити. Пасторальне планування проповідування Божого Слова працює через нас – осіб, які присвятили себе цьому служінню. І коли ми усі разом – тоді наша Церква є сильнішою і благословенною».

«Патріарша катехитична комісія УГКЦ була створена на підставі Декрету Блаженнішого Любомира (Гузара) ще у 1997 році і таким чином є найстаршою комісію у нашій Церкві. Але ми не хочемо розказувати іншим, як потрібно катехизувати, бо бачимо себе тільки разом з усіма іншими катехитами як одна команда, у якій ми співпрацюємо один з одним.
Тому при плануванні нашої діяльності ми починаємо з питання: Як ми можемо послужити один одному, щоб прославити нашого Бога?».

«Наприкінці минулого року у своєму постсинодальному листі Блаженніший Святослав сказав нам: «Залишиться Вам одне – те, що Ви дали вбогому». Відносячи ці слова до себе, розуміємо, що маємо катехизувати з думкою про потребуючих, щоб їм донести Боже Слово і Божу любов. Щоб вони знали, що Бог дбає про них.  Нашу справу не можна сховати в межах певної комісії чи якогось приміщення. Вона не абстрактна, а дуже реалістична».

«Наше завдання і обов`язок – не просто передати інформацію, а передати віру. Це дві різні речі».

«Хочу пригадати нам усім мудрість Святішого Отця Папи Павла VI, про яку я завжди пам`ятаю. Ще у 70-их роках минулого століття він сказав, що сучасна людина слухає свідків охочіше, ніж вчителів. І якщо вона слухає вчителя, то тільки тому, що він є свідком.
Тому давайте в першу чергу постараємося бути свідками нашої віри, щоб змогти передати її іншим».

Підготувала Юлія Козіброда