«Катехитична справа в умовах пандемії потерпіла чи не найбільше. Однак  не зупинилася. Вона набрала нових форм і Церква продовжила бути матір`ю і вчителькою для своїх дітей. Тому дуже прошу передати від мене усім катехитам мою особисту вдячність за те, що продовжили катехизувати і навчати віри наших дітей» – наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час першої онлан-зустрічі голів катехитичних комісій УГКЦ у цілому світі 19 лютого 2021 року.

Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав під час зустрічі з головами катехитичних комісій УГКЦ

Катехизація – це одне з суттєвих завдань Церкви

На початку зустрічі Блаженніший Святослав зауважив, що вона увійде в історію, бо це перша онлайн-зустріч Глави УГКЦ з головами усіх катехитичних комісій нашої Церкви у цілому світі. «Ті нові обставини, які ми часами відчуваємо як кайдани на наших руках, змушують нас вчитися по-новому спілкуватися і по-новому катехизувати. Незважаючи на них та відстань між нами, ми є єдиною Церквою. Усі разом ми творимо спільноту катехитичного служіння у нашій Церкві. Разом думаємо, як у нових обставинах найкраще здійснювати одне із суттєвих завдань Церкви – передавати і навчати віри» – сказав Глава УГКЦ.

Катехизація в умовах пандемії

На думку Блаженнішого Святослава, катехитична справа в умовах пандемії через вимушене закриття катехитичних шкіл та осередків чи не найбільше цього року потерпіла. Однак катехити продовжили свою працю. «Тому я хочу висловити величезну вдячність усім нашим катехитам за їх геройське служіння, завдяки якому, незважаючи на пандемію, катехитична справа не зупинилася. Вона набрала нових форм, і Церква продовжила бути матір`ю і вчителькою для своїх дітей. Я дуже прошу передати від мене усім катехитам мою особисту вдячність за те, що продовжили катехизувати і навчати віри наших дітей», – сказав Глава УГКЦ.

Говорячи про нові форми катехизації під час пандемії – через інтернет – Блаженніший Святослав наголосив на тому, що, «звичайно, не можна когось виховувати онлайн, і сьогодні нам дуже бракує можливості звичайного катехитичного служіння як впровадження у життя парафіяльної спільноти». Однак онлайн-зустрічі є «можливістю бодай у дидактичний спосіб досягти до тої аудиторії, яка нас чекає».

Також Блаженніший Святослав сказав про успіхи катехизації, яких вдалося досягти попри карантинні обмеження. Зокрема, привітав усіх з реалізацією важливого проекту – написання катехизму для молоді. «Синод Єпископів нашої Церкви офіційно потвердив катехизм для молоді «Ідемо з Христом». Це унікальна і непересічна подія: на форумі всієї Католицької Церкви ми показали, що сьогодні ми готові далі катехизувати. І це дуже важливе ствердження» – наголосив Глава УГКЦ.

«Ви дайте їм хліба!»

Говорячи про труднощі через всесвітнє поширення пандемії, Блаженніший Святослав сказав: «Сьогодні важко усім. Локдауни циклічно охоплюють усю земну кулю. В таких обставинах питання «Чому?», «Як?» і «Що буде далі?» викликали у людей духовний голод. Неможливість причащатися збудило Євхаристійний голод. І сьогодні ми маємо відчути ще один голод Божого люду – катехитичний, який є великим викликом для нас усіх, бо це ми маємо нагодувати голодних! І не лише у значенні соціального служіння, яке теж є дуже потрібним. Однак сьогодні люди дуже часто говорять: «На земний хліб ми собі самі заробимо, а ви дайте нам хліба небесного. Земної мудрості ми самі навчимося, а ви дайте нам небесної. Людське слово наповнює нас з усіх сторін, а ви дайте нам Слова Божого».

На думку Глави УГКЦ, зараз маємо гостру потребу катехизації дорослих, адже сьогодні люди особливо хочуть молитися, думати про Бога і глибше пізнавати свою віру. Дорослі потребують серйозного впрорвадження в таїнство віри своєї Церкви.

«Відчуваючи цю потребу, я, як і ви, сьогодні теж катехизуюпроваджу катехизацію дорослих на нашому Живому телебаченні, – зауважив Глава УГКЦ. Хочу пригадати, що першим катехитом у Церкві і відповідальним за катехизацію є Глава Церкви, у єпархіях відповідальними є єпископи, а на парафіях першими катехитами, які мають обов`язок катехизувати, є священники.

У сучасних обставинах хочу усім нам побажати, щоб ми справді адекватно і вчасно змогли відповідати на цю потребу і голод нашого Божого народу. Бо Христос сьогодні каже до нас, як колись сказав до апостолів: «Ви дайте їм хліба».

Наприкінці зустрічі Блаженніший Святослав подякував владиці Давидові Мотюку – голові Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ, головам катехитичних комісій та усім катехитам за їх служіння.

Юлія Козіброда