с. Емілія Вандич, СНДМ
о. Віталій Тарасенко

4 грудня 2020 року, в празник Введення в храм Пресвятої Богородиці, розпочалися передріздвяні реколекції для катехитів та активних лідерів Апостольського Екзархату Італії. Реколекції проводяться з благословення Преосвященного Владики Діонісія Ляховича, Апостольського Екзарха для українців греко-католиків в Італії. Тема духовних роздумів: «Чи буде цього року Різдво? Чи відкрию двері для Месії?».


У першій з чотирьох запланованих зустрічей взяв участь Преосвященний владика Діонісій Ляхович. У своєму зверненні до присутніх владика наголосив, що катехизація є пріоритетом на шляху розвитку Екзархату та висловив довір’я до катехитів, які посвячують себе духовному вихованню.
Владика розпочав духовні роздуми у приготуванні до зустрічі із Спасителем, якого очікуємо у Різдві. Він зазначив, що Христос народжується в убогому вертепі заради спасіння людей, та змалював образ Христа, який стукає у двері кожного серця, однак тільки людина може відчинити для Нього двері, тому що ключі знаходяться всередини.
Відтак с. Емілія Вандич, СНДМ представила програму реколекцій, яка буде вести катехитів у паломництві до Вифлеєму та провела духовну бесіду на тему «Бог хоче бути з людиною і Людиною. Чому?» Лейтмотивом роздумів було те, що Бог стає Людиною виключно з любові до Людини, створеної на Його образ і подобу. Після гріхопадіння Він перший шукає своє загублене створіння. Ісус Христос стукає в двері кожного серця, запрошуючи до особистого спілкування.

У реколекціях взяли участь близько 50-и учасників, які представляли майже всі осередки, що діють в Італії. Присутні брали жваву участь у конференції, висловлювали свою підтримку та емоційну реакцію на роздуми.
Надалі с. Емілія духовно супроводжуватиме катехитів в духовній мандрівці до вифлеємського вертепу.
Зустріч завершилася спільною молитвою та благословенням Апостольського Екзарха.

Запис першого дня реколекцій: «Чи буде цього року Різдво? Чи відкрию двері для Месії?»