26 листопада Патріарша катехитична комісія провела вебінар «Блаженна Йосафата: світло Божої любові і краси». Це черговий захід комісії, присвячений популяризації імені блаженних та святих нашої Церкви. У ньому взяли участь особи богопосвяченого життя, катехити, педагоги, вихователі, семінаристи та студенти з України, Польщі, Іспанії, Італії та Бразилії.

Учасники вебінару “Блаженна Йосафата: світло Божої любові і краси”

«Чому катехитична комісія активно займається популяризацією знання про блаженних і святих нашої Церкви? – пояснив у вступному слові заступник голови ПКК Назар Дуда. –  Бо мета катехизації – довести людей до сопричастя з Христом. І найбільшим свідченням цього сопричастя є досвід і приклад людей, які присвятили своє життя єдності з Христом та наслідуванні Його, як блаженна Йосафата».

Головним доповідачем вебінару була голова комісії у справах освіти та виховання УГКЦ с. Христофора Буштин, СНДМ.

Розповідає с. Христофора Буштин, головний доповідач вебінару

«Вже понад 100 років з нами є блаженна Йосафата. Сьогодні ми говоримо про скарби її святості, а також про внесок, який вона зробила у християнську педагогіку, виховання, катехизацію та інші сфери, де сьогодні трудяться сестри служебниці…
У 2001 році святий папа Іван Павло ІІ проголосив с. Йосафату блаженною. Тепер ми чекаємо на визнання її святою. А тим часом вона залишається між нами і обдаровує усіх нас великими ласками. Тому ми звертаємося до неї: «Блаженна Йосафата, молися за нас» – підсумувала с. Христофора.

Особливими хвилинами вебінару стало свідчення п. Наталії Сиротич про отримані ласки за посередництвом блаженної Йосафати.

Особистими свідченнями з учасниками вебінару поділилася п. Наталія Сиротич

На завершення до присутніх звернулася Генеральна настоятелька Згромадження СНДМ с. Софія Лебедович (Італія, Рим):

Генеральна настоятелька Згромадження СНДМ с. Софія Лебедович (Рим, Італія)

«Зараз переживаємо святкування дня Йосафати найперше внутрішньо, а не тільки зовнішньо. Вона є з нами! Ми ніколи не є самі. Так багато маємо ласк за її заступництвом. Дуже дякуємо Богові за той певний культ блаженної Йосафати. Вона є власністю цілої Церкви, усіх нас. Перебуваючи біля неї, ми усвідомлюємо, що небо і земля є дуже близько. І що життя кожного з нас має велику вартість. Мусимо про це пам`ятати, щоб ми його не змарнували.
Дуже дякую за цю і за попередньо зорганізовані конференції, де ми можемо разом «похилитися» над блаженною Йосафатою» – сказала на завершення с. Софія Лебедович.

Підготувала Юлія Козіброда