Сьогодні, 7 листопада, розпочалося навчання у Катехитично-педагогічному інституті УКУ для студентів львівської і жовківської груп та осіб, які проживають поза межами нашої держави. Загалом цього року навчання розпочали 205 осіб – з України (група у Львові, Києві, Луцьку, Жовкві, Одесі та Запоріжжі), а також студенти з Італії, Іспанії, Португалії. Бельгії, Франції, Німеччини, Естонії, Фінляндії та Аргентини.

“Цією молитвою розпочинаємо нашу спільну мандрівку – навчання в КПІ УКУ. – сказав директор КПІ УКУ п. Назар Дуда. – Через карантинні обмеження розпочинаємо навчання у новому форматі: для одних воно буде дистанційно-очним, для інших – повністю дистанційним. Незважаючи на це, мусимо пам`ятати про важливість спільноти, яка починається з особистого спілкування з Богом і ближніми. А необхідність зустрічатися онлайн запрошую використати як можливість познайомитися між собою. Ви стали частиною великої спільноти – цього року на перший курс КПІ УКУ поступило 205 осіб з України, а також з-поза меж нашої держави – з Італії, Іспанії, Португалії. Бельгії, Франції, Німеччини, Естонії, Фінляндії та Аргентини. Тому сьогодні вітаю присутніх тут студентів жовківської групи, а також усіх, хто єднається з нами онлайн”.

о. Михайло Микита, голова катехитичної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, привітав студентів у великій родині катехитів: «Нехай Господь щедро благословляє усіх, хто розпочинає це навчання. Нехай воно буде цікавим, успішним та багатим на знання, які допоможуть вам також духовно зростати і за Божим провидінням і під покровом Божої Матері згодом сповняти своє покликання, провадячи катехитичне навчання». Відтак о. Михайло благословив усіх першокурсників на навчання.

Після благословення студенти жовківської групи отримали залікові книжки і Катехизм УГКЦ «Христос – наша Пасха», який є першим головним джерелом знань катехита про віру.

Після цього у Zoom відбулися вступна лекція «Покликання і місія мирян», яку провела с. Наталія Мельник, генеральна настоятелька ЗСПР, викладач УКУ. Сестра Наталія також привітала майбутніх катехитів і пригадала, що покликанням усіх, хто пізнав Бога, є привести інших людей до Нього. Тільки тоді людина живе повнотою свого життя.

Юлія Козіброда