18 жовтня відбувся всесвітній дитячий молитовний захід «Мільйон дітей моляться вервицю за єдність і мир». Їі ініціює Папська Фундація «Допомога Церкві в потребі», яка через свої 23 національні осередки заохочує батьків, вчителів і вихователів згуртовувати наймолодших у молитві на вервиці.

Цього року молитва наймолодших християн у різних частинах земної кулі підносилася в намірі визволення світу під пандемії. Нагадаємо, що минулого року молитовна ініціатива була спрямована в русло місійності – діти молилися за мир і єдність у світі, а також за всіх місіонерів. 

УГКЦ підтримує всесвітню ініціативу і також заохочує своїх найменших вірних разом молитися у цей день вервицю. Серед особливих намірень нашої Церкви знову звучала молитва за мир.

Пропонуємо декілька світлин з різних єпархій та екзархатів нашої Церкви з дитячої вервиці.

Харківські діти та молодь з Катедрального Собору святого Миколая Чудотворця молилися разом з Екзархом Харківським владикою Василієм. Після молитви у Катедральному соборі діти отримали Богородичні медальйони:

Луцький монастир св. Василія Великого. Вервицю провадив о. Августин Запоточний, ЧСВВ, а розважання про Радісні Таїнства з життя Богородиці та нашого Господа Ісуса Христа читали юні учасники молитви. Також після вервиці отець посвятив дітей Пречистій Діві Марії та подарував їм та їхнім батькам медалики із образом Непорочного Зачаття Богородиці та буклети:

А так готувалися до вервиці діти з Катехитичної школи с. Прилбичів Львівської області:

Архикатедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у м. Тернополі.

На спільній молитві дітей взяли участь діти, які відвідують щонедільні Божественні Літургії з особливою участю малечі, діти парафільної катехитичної школи та їх батьки.

Так молилися діти на парафії Христового Воскрисіння у м. Збараж:

До молитви долучалися дітки з церкви Покрови Пресвятої Богородиці, с. Травневе (Тернопільсько-Зборівська арх.):

На парафії Вознесіння Господнього у Львові вервицю молилися учні Катехитичної школи ім. Йосифа Сліпого:

У храмі свв. Ольги та Єлизавети у м. Львові вервицю молилися діти парафіяльної Катехитичної школи ім. св. Ольги:

Долучилися до молитовної ініціативи також капелани та волонтери місії “Центр Опіки Сиріт” ЛА УГКЦ. Священники цієї місії в цей день організували та провели молитву у з дорослими і малими парафіянами Храму святого Миколая Чудотворця Дому Милосердя; з вихованцями та працівниками Дитячого будинку №1 в каплиці Введення в Храм Пресвятої Богородиці; з дітворою Навчально-реабілітаційного центр “Мрія” в каплиці Блаженної Соломії; а також з наймолодшими дітьми з Дитячого комунального будинку № 1 в каплиці Матері Божої Непорочного Зачаття.

Парафія Собору Івана Хрестителя у м. Львові. Тут вервицю молилися діти з Катехитичної школи Святої Софії Премудрості Божої:

Так відбувалася дитяча молитва на парафії у с. Трибоківці (Львівська обл.). До неї були запрошені діти парафіяльної Катехитичної школа ім. Омеляна Ковча:

До дитячої вервиці приєдналися декілька груп дітей з Катехитичної школи парафії св. Миколая Чудотворця у м. Радехові:

Відбулася дитяча вервиця також на парафіїї Царя Христа у м. Івано-Франківськ:

Катедральний храм св. Ап. Андрія Первозванного, м. Одеса. Тут вервицю молилися молодші і старші діти з Катехитичної школи ім. Андрея Шептицького:

Пригадаємо, що ця молитовна ініціатива відбувається вже 15-й раз поспіль. А розпочалося все 2005 року у Венесуелі. Під час того, як діти проказували молитву на вервиці, деякі жінки відчули присутність Пречистої Діви Марії. Тоді одна з них згадала слова святого отця Піо з П’єтрельчіни: «Якщо мільйон дітей молитимуться Вервицю, світ зміниться». Відтоді, кожного 18 жовтня, діти в усіх куточках світу єднаються в молитві на вервиці. Дата вибрана не випадково: цього дня за новим календарним стилем вшановується пам’ять святого Луки – євангелиста, який описав дитинство Ісуса та, згідно з переданням, є автором першої ікони Пресвятої Богородиці.

Підготувала Юлія Козіброда