10-11 жовтня 2020 року в Запоріжжі на парафії Матері Неустанної Божої Помочі розпочалося навчальня катехитів Донецького екзархату УГКЦ за програмою Катехитично-педагогічного інституту Українського католицького університету. Таке навчання було розпочате з благословення владики Степана Менька, екзарха Донецького, та з ініціативи Катехитичної комісії Донецького екзархату, яку очолює отець Віталій Мартинчук.

На перший курс зараховано 31 особу.  Приймальну комісію очолив Назар Дуда, директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ.

Трьохрічна програма катехитичного навчання має дистанційну-аудиторну форму і спрямована на катехизацію мирян. Під час навчання майбутні катехити отримують знання з богослов’я та навики практичної катехизи душпастирства. Програма передбачає курс лекцій з богослов‘я і педагогіки, біблістики, катехитики, літургіки, а також практичні заняття та семінари.

Протягом цих двох днів студенти отримали повну інформацію про формат свого навчання. Владика Степан Меньок благословив студентів та зазначив, що катехитичне служіння мирян – важливий аспект розвитку Церкви.

«Всі християни покликані до апостольської праці – поширення Євангелія. Але ці наші студенти та студентки розпочинають навчання, щоб в особливий спосіб долучитись до праці Церкви, поширюючи її навчання. Катехитичне служіння – це і є праця апостолів. Такої праці особливо потребують жителі Сходу України, які є спраглі Слова Божого і опіки Церкви», – наголосив архієрей.

Викладачка КПІ УКУ Марія Шипка провела практичне заняття зі знайомства студентів, а під час лекцій студенти говорили про покликання і місію мирян, мету і засоби досягнення своєї мети, про підвищення самооцінки, позитивні якості в собі і в інших. Були урочисто вручені залікові книжки та література для навчання. У неділю студенти мали змогу разом молитися на  Божественній Літургії та просити Божого благословення на навчання та подальшу працю для добра Церкви. Під час проповіді отець Роман Вовк закликав студентів глибше пізнавати правди віри і Боже Слово та нести Його всюди, передавати свідчення віри і любові іншим, трудитися в Божому винограднику на Славу Божу і розвивати УГКЦ на східних теренах нашої Батьківщини.

Повідомила: Зіта Воробйова, заступниця голови Катехитичної комісії Донецького екзархату УГКЦ

Фото: Марія Шипка