Слава Ісусу Христу!

 Усе Він створив гарним…

(Проп. 3, 11)

Шановні катехити!

Вітаю усіх Вас із початком нового катехитичного року! Від імені всіх пастирів Церкви я висловлюю Вам вдячність за Ваше прекрасне служіння!

Я молився, щоб у Вас та Вашої родини було спокійне та веселе літо. Розумію, що, можливо, все було по-іншому через пандемію, яка все ще з нами, і Вам довелося проявити винахідливість, щоб віднайти способи насолоджуватися Божим творінням, зберігаючи дистанцію і залишаючись у безпеці.

Що ж, починається новий Церковний, Літургійний рік. Ми знаємо, що все змінюється, і потрібно буде вносити корективи по дорозі, але ми йдемо разом пліч-о-пліч, відкриваючи Божу любов і красу в своєму житті та у навколишньому світі.

Краса. Внутрішня краса. Цього літа я провів багато часу в роздумах про красу, і хотів би попросити Вас зробити те саме протягом цього церковного року з тими, кого Ви катехизуєте.

Роздуми про красу прийшли до мене на початку пандемії. Одного разу я у своєму кабінеті в Пастирському центрі (Канцелярія) розмовляв з кимось по телефону. Як часто це роблю, я обертався на кріслі й роздивлявся у вікно перехожих на вулиці. Мене здивувала жінка, що зупинилася і дивилася на мене через вікно! Насправді вона дивилася не на мене. Дозвольте пояснити.

Розумієте, на вікнах нашого Пастирського центру є світловідбиваюча плівка, тому можна бачити зсередини, а ззовні кімнати не видно. Знадвору вікно схоже на дзеркало, в якому можна бачити своє відображення. Анна, як ми її називаємо, насправді не дивилася на мене, вона дивилася на себе. Вона розчісувала волосся, наносила помаду, поправляла блузку. В моїх очах і в моєму серці вона була прекрасною. Вона була принцесою!

Насправді, Анна живе на вулиці. Вона бездомна, як і багато інших, хто живе неподалік нашого Пастирського центру та собору Святого Йосафата. Але це не означає, що Анна не красива. Того дня, дивлячись на себе у «дзеркало» нашого вікна, вона побачила красу – красу зовні, і красу всередині. Того дня Бог подарував мені шанс розгледіти те, яка Анна гарна в Божих очах і в моїх.

Бог «усе створив гарним» (Проп. 3, 11). Ми красиві. Усе навколо нас прекрасне. Такими нас сотворив Бог, сотворив за Своїм образом і подобою.

Цього церковного року знайдіть час, щоб розгледіти Божу красу в кожному сході і заході сонця, у навколишньому світі, у тих, кого Ви катехизуєте, один в одному. Нагадаймо собі: ми охрещені у Христа; Божа любов, краса та слава найкраще виявляються у житті Божого сина, Ісуса Христа. Найкращий спосіб побачити Божу красу – підтримувати стосунки з Христом кожного дня.

А якщо Ви не бачите Божої краси – протріть окуляри (якщо Ви їх носите) та подивіться ще раз!

Дорогі катехити, на початку нового катехитичного року, молюся, щоб Святий Дух благословив Вас і Ваше служіння у переданні нашої віри в Ісуса Христа, – який любить нас і піклується про нас, – нашим дітям, молоді та дорослим, яких Ви навчаєте, але також власним дітям, родині та друзям.

Хай Бог щедро благословить вас!

Ваш у Христі,

+ Давид Мотюк

Голова Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ,

Єпарх Едмонтонський