Взяти участь у вишколах і стати катехитом – добровільна ініціатива мирян, щоби громади зростали у вірі. Про це заявив заступник Голови ПМВ о. Андрій Гах у програмі “Добра розмова” на Радіо Воскресіння, розповідаючи про ініціативу Пасторально-міграційного відділу спільно з Катехитичною комісією УГКЦ щодо вишколу катехитів-мирян.

«Катехизм – це повчання про те, в що віримо, донесення до людей у більш зрозумілий спосіб інформації про те, у чому полягає їхня віра. Ми започаткували катехитичні вишколи для мирян, щоби допомогти священникам у різних країнах. Вишкіл катехитів – це важливий елемент розвитку громади. Завдання ПМВ – дбати про душпастирську опіку наших вірних, які виїхали за межі України і опинилися у країні, де немає структур нашої церкви. Ми повинні йти до них і шукати можливості для служіння, щоби вони втримали свою віру, свою ідентичність – і християнську, і національну. Наші священник за кордоном іноді мають по кілька парафій і не встигають приділити багато часу катехизації. І миряни-катехити зможуть допомогти священнику в формуванні і розвитку громади», – розповів о. Андрій.

Він відзначив, що навчання відбуватиметься онлайн, що дозволить охопити більше охочих. «Групи будуть поділені по регіонах, враховуючи специфіку країн. В Західній Європі і в ОАЕ чи Казахстані – різні особливості життя і це потрібно враховувати. Наприклад, в Іспанії вже створена окрема група з 13 осіб і деякі ще долучаються. В цій країні існує близько 40 наших громад і душпастирює майже 30 священників. Кілька днів тому нам написав чоловік з Японії з проханням долучитися до курсу», – зазначив о. Андрій.

Заступник Голови ПМВ підкреслив, що громади УГКЦ за кордоном потребують оживлення і пожвавлення релігійного життя. І катехити-миряни саме покликані допомогти в цьому напрямку.

«Стати катехитом – добровільна ініціатива мирян, щоби громади зростали у вірі. Це люди, які крім свого фаху, відчувають, що можуть готувати дітей до перших Сповіді і Причастя, передавати знання правд віри і догм Церкви іншим. Але щоби передавати знання іншим, викладати катехизм на парафіях, їм потрібне глибше навчання. Тому ми виступили з ініціативою започаткувати такі вишколи», – зазначив о. Андрій Гах.

Священник також зауважив, що катехизм – це не лише про віру, а й про українські звичаї, традиції та ідентичність.

Джерело: ПМВ УГКЦ