«Перш, ніж я уклав тебе в утробі, я знав тебе; і перш ніж ти вийшов з лона, освятив я тебе; пророком для народів я тебе призначив.» Я ж промовив: «Ой Господи Боже! Я не вмію говорити, бо я дитина.» А Господь сказав до мене: «Не кажи: Я дитина, – бо до всіх, до кого я пошлю тебе, ти підеш, і все, що накажу тобі, ти говоритимеш. Не страхайсь перед ними, бо я з тобою, щоб тебе врятувати, – слово Господнє.» Тоді простяг Господь свою руку й доторкнувсь моїх уст і сказав до мене: «Ось я поклав мої слова тобі в уста. Оце настановляю тебе я нині над народами й над царствами, щоб ти викорінював і руйнував, вигублював і валив, будував і насаджував.» (Єр 1:5-10)


01 травня – День пророка Єремії. Для нас, сестер служебниць, це день особливої молитовної пам’яті про слугу Божого о. Єремію Ломницького ЧСВВ, духовного батька і першого настоятеля Згромадження, який своїм прикладом ревного священика, проповідника Божого Слова та духовними науками надав «питоменного духа Згромадженню». Його Господь вибрав до свого святого діла – заснування нового Згромадження для українського народу 1892р. Його життя і служіння було позначене любов’ю до Бога, до ближнього і свого Народу, християнськими чеснотами, духом глибокої молитви і смирення, та великою ревністю за спасення душ, виховання серця та проповідування Божого Слова.

«Знав Господь Бог потребу Свого народу і вибрав одного чоловіка, котрий не боявся трудностей, не жалував праці і пожертвуванням для слави Божої, котрий з великою надією на поміч Божу взявся до діла і в своїх стараннях не спочив доти, доки не допровадив діла до кінця. Був це згаданий о. Єремія Ломницький місіонер, василіянин». (Блаженна с. Йосафата)

Слова повчання слуги Божого о. Єремії Ломницького:
«Все робіть з думкою, що Ісус є присутній і дивиться на вас, душа в той спосіб збирає багато скарбів і заслуг». 
«Майте в пам’яті то, над чим розважалося зрана, заховуйте вірно той звичай, а зберете звідси велику користь».
«Заховай старанно то, що Господь Бог дає тобі до серця, і впровадь в життя натхнення, отримані на молитві».
«Уважайтеся завжди як слуги всіх, в кожнім нехай вам представляється Ісус Христос, тим способом осягнете велику пошану для ближнього».

О. Єремія плекав глибоке духовне життя та щиру набожність до Пресвятої Богородиці. Він часто повторював слова: «Все поручаю Ісусові через руки Пречистої Діви Марії. Я всіх Вас поручаю Ісусові через руки Пречистої Непорочної Діви Марії». А коли при заснуванні Згромадження виникали різні труднощі, то Він мав певність, що Пречиста Діва Марія допоможе: «Пречиста Діва Марія, Матір Божа, нам допоможе. Бо Вона є Першою служебнецею… просімо в Неї помочі».
“Опівночі о. Єремія, разом з жовніром (солдатом), який тримав його за руку, благословив нас, Сестер, Святими Тайнами і разом віддав нас Покрову Матері Божій молитвою «Під Твою милість прибігаємо Богородице Діво» ( спомини сестер про арешт о. Єремії 1915 р.)
Помер о. Єремія Ломницький на засланні у м. Симбірську 3 липня 1916 р.Б..

05 квітня 2009 року в Івано-Франківську розпочато процес беатифікації.

За матеріалами ССНДМ

Більше читайте тут: Хто такий Єремія Ломницький?