28-29 грудня в реколекційному домі Благовіщення Сестер Пресвятої Богородиці Фатімської (смт. Гніздичів Львівської обл.) відбулися реколекції для учасників курсу «Основи християнської віри та служіння у парафіях УГКЦ. Школа християнського аніматора», які провів о. Андрій Березівський.

 

Тематика духовних зустрічей була присвячена покликанню апостолів. Молоді люди разом з керівниками своїх груп застановлялися над власним покликанням як аніматорів у світлі апостольського служіння. Також учасники мали можливість поспілкуватися, позмагатися в іграх, взяти участь у тренінгу «Християнський лідер» та арт-терапевтичному занятті «Що в моєму серці?», які провели старші аніматори.

Курс «Основи християнської віри та служіння у парафіях УГКЦ. Школа християнського аніматора» є спільним проектом Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ і Катехитично-педагогічного інституту УКУ. Сьогодні програма курсу реалізовується у двох групах:

  1. В школі аніматорів «Аніма» храму Христового Воскресіння (Львів, вул. Городоцька 319а), куратор – о. Андрій Березівський.
  2. На курсі аніматорів Брошнів-Осадської ОТГ (Івано-Франківська область), куратор – катехит Надія Турчин.

За словами Христина Гаврон та п. Ганна Бурак, які є відповідальними за «Школу християнського аніматора», головним їх завданням є підготувати особу, яка не просто вміє добре організувати дозвілля дітей і молоді, але сама є прикладом доброго християнина. Тому програма курсу передбачає заняття з катехизації, аніматорства, педагогіки, психології, ігрології, командобудування та інших предметів. Також під час навчання багато часу приділяється вивченню організації роботи групи та плановому і виховному вишколу учасників, втім – організацію та проведення творчого та цікавого дозвілля.

Юлія Козіброда