21 листопада в Українському католицькому університеті відбувся міждисциплінарний семінар «Соціальне служіння блаженної Йосафати – приклад для наслідування». Організаторами виступили Патріарша катехитична комісія УГКЦ, Катехитично-педагогічний інститут УКУ та кафедра педагогіки та соціальної роботи УКУ.

У вступному слові завідувачка кафедри педагогіки та соціальної роботи УКУ п. Світлана Когут наголосила на тому, що «сьогодні ми говоримо про особу, яка є дуже цінною і для своєї Церкви, і для свого народу. Церква живе тоді, коли вона ділиться своїми цінностями, коли поширює їх. І коли у своєму лоні вона має такі особи, які стали авторитетами для цілого народу – тоді такий народ має великі перспективи для свого майбутнього. Зараз ми будемо говорити про одну таку особу, яка була наділена Богом багатьма дарами, і діяльність якої мала великий вплив на різного виду соціальні служіння. Кожна доповідь на цьому семінарі буде згадкою про добру справу блаженної Йосафати, але також спробою показати, як ми до її справи долучаємося сьогодні».

С. д-р Луїза Цюпа наголосила на тому, що «… замало дня для розповіді про ту, яка є співзасновницею нашого згромадження. Тому ми хочемо бодай спробувати поділитися тим скарбом святості Йосафати і розказати про її  любов до Бога, ближнього і свого народу. Хочемо звернути увагу на християнський спосіб її служіння і представити той внесок, який вона зробила у розвиток християнської педагогіки, виховання і катехизації дітей, а також у соціальну і медичну сферу».

Під час семінару про постать блаженної Йосафати та її внесок у розвиток духовного виховання розповіла с. Ореста Боршовська, СНДМ.

Про внесок бл. Йосафати у соціальне служіння говорила с. Луїза Цюпа, СНДМ.

С. Філомена Чворсюк, СНДМ, поділилася своїми думками про харизму бл. Йосафати і розповіла про педагогічний внесок Слуги Божого о. Кирила Селецького у методологію виховання у захоронках.

Про служіння Життю як виклик, завдання і покликання на прикладі бл. Йосафати та її послідовниць говорила с. Юстина Ольга Голубець, СНДМ.

П. Світлана Когут зупинилася на сучасному практичному втіленні ідей Йосафати Гордашевської.

Згодом на нашому сайті будуть опубліковані тексти виступів.

Наприкінці основної частини  відбулося представлення книжки с. д-р Луїзи Цюпи, СНДМ і с. Орести Боршовської, СНДМ «Блаженна Йосафата – світло Божої любові і краси».

Під час другої частини семінару відбулися три майстер-класи:

  1. Арт-терапія у християнському вихованні. Ведучий – Ігор Васюта, вчитель мистецтва Католицької школи-гімназії св. Василія Великого (Івано-Франківськ).
  2. Християнське виховання у дошкільних закладах. Ведуча – с. Філомена Чворсюк, СНДМ.
  3. «Йдемо в дитячий садок. Чому страшно усім? (батькам, вихователям, дітям)». Ведучі – Ілона Сайко та Оксана Гадзецька, фундатори мережі дитячих садочків «Веселі та розумні» (Львів).

Підготувала Юлія Козіброда