Виставка Інституту Історії Церкви Українського Католицького Університету

«До Світла Воскресіння крізь терни катакомб»

про історію підпілля УГКЦ

В її основу лягли матеріали Інституту, передусім спомини очевидців та активних учасників підпілля, які було зібрано протягом 1992-2009 рр., документи державних архівів, фотографії з приватних збірок. У виставці показано життєві історії представників греко-католицького клиру, чернецтва, мирян, у кожній з яких – неповторна людська доля. Всі разом вони є свідченням глибокої християнської віри та незламної вірності своїй Церкві й народу.

Хронологічно виставка охоплює період від 1939-го до 1991 рр. та відображає три важливі етапи трагічної і водночас героїчної історії УГКЦ ХХ ст. – насильницьку ліквідацію, підпілля та легалізацію в 1989 р.

Цією виставкою Інститут Історії Церкви прагне висловити подяку усім відомим і невідомим мученикам та ісповідникам віри, які своїм життєвим подвигом спричинились до того, щоб Українська Греко-Католицька Церква відродилась на українській землі оновленою та збагаченою.

Для популяризації та унаочнення історії УГКЦ у ХХ ст. Інститут Історії Церкви надає можливість експонувати цю та інші свої тематичні виставки на парафіях, у релігійних центрах та освітніх установах.

З питань замовлення цієї та інших мобільних виставок звертайтесь: Інститут Історії Церкви, м. Львів, 79011, вул. І. Свєнціцького, 17, тел.: (38-032) 276-27-77; (067) – 35 34 982 – координатор Лідія Губич.