11-14 листопада 2019 року у місті Шмерленбах (Німеччина) в рамках постійної формації священиків відбулася конференція для духовенства Апостольської екзархії для українців-католиків візантійського обряду в Німеччині та країнах Скандинавії. Тема цьогорічної зустрічі: «Сучасні форми катехизації – передання віри». Участь у соборчику під проводом преосвященного владики Петра Крика взяли 26 священників, які належать до екзархату. Головним доповідачем виступив заступник голови Патріаршої катехитичної комісії, заступник директора Катехитично-педагогічного інституту УКУ п. Назар Дуда.

Під час формаційних зустрічей учасники довідалися про нові методи та способи катехитичного служіння для різних вікових та спеціальних груп, а також мали можливість взяти участь у проведенні практичних занять на катехитичну тематику.

Окремо був відведений час для обговорення шляхів покращення катехитичного служіння у парафіях, які належать до даного екзархату.

Також учасники конференції розповіли про способи творення та провадження груп молитовного читання Святого Письма у парафіях, заохочуючи таким чином один одного до пошуку нових та ефективних шляхів звершення катехитичного служіння для українців, які проживають на теренах Німеччини та Скандинавії.

На завершення отці поділилися власним досвідом звершення катехитичного служіння. Дуже цікавим став приклад катехизації через ЗМІ, зокрема шляхом створення груп у WhatsApp, за допомогою яких священики та катехити можуть охопити більшу кількість наших вірних, особливо тих, які не мають можливості взяти участь у недільній Божественній Літургії.

Владика Петро пригадав отцям про важливість належної підготовки до Патріаршого Собору, який відбудеться наступного року і буде присвячений питанню міграції, поселенням і глобальній єдності. Водночас о. Роман Максимців представив програму приготування і проведення екзархійного Собору, який планується провести 1 травня 2020 року в м. Мюнхені (Німеччина). Для його успішного проведення владика заохотив отців провести попередні зустрічі на парафіях, під час яких обговорити  проблематику майбутнього екзархіального Собору, сформулювати свої пропозиції щодо вирішення проблем, які будуть на ньому обговорюватися, а також вибрати делегатів-учасників.

Такі зустрічі в рамках постійної формації духовенства УГКЦ в Німеччині та країнах Скандинавії проводяться один раз на рік. Кожного разу вони присвячені розглядові окремої конкретної проблематики.