26 жовтня відбулися вступні іспити на програму вищої релігійної освіти за спеціалізацією «Катехитика / Християнська етика» в Катехитично-педагогічному інституті УКУ в освітніх філіях у Києві та Жовкві.

Традиційно цей день розпочався спільною Божественною Літургією абітурієнтів та членів приймальної комісії. Після богослужіння відбулися співбесіди, під час яких оцінювалися знання вступниками Святого Письма, катехизмової частини, літургіки та історії Церкви.

Студенти-першокурсники КПІ УКУ (освітня філія у Києві) у Київській Трьохсвятительській семінарії УГКЦ

Цього року збільшилася кількість бажаючих розпочати своє навчання в КПІ. Зокрема у Києві цей навчальний рік розпочнуть 23 першокурсники. Приймальна комісія, до якої увійшли ректор КТДС о. Петро Жук, заступник директора КПІ УКУ п. Назар Дуда та викладач КПІ УКУ о. Олег Шепетяк, відмітили традиційно високий освітній рівень вступників. Більшість з них мають дипломи вищої освіти з різних спеціальностей. Серед них – вчителі, фінансисти, помічник народного депутата та ін. Вперше студентами КПІ стали 4 осіб, які перебували в зоні проведення АТО і тепер продовжують свою службу за контрактом. Серед першокурсників – представники різних архиєпархій нашої Церкви, в тому числі 7 осіб з Харківського та 1 особа з Донецького екзархатів.

У Жовкві приймальна комісія у складі голови катехитичної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії о. Михайла Микити та викладача КПІ УКУ п. Андрія Козіброди прийняла 20 студентів. Серед них – вихователі, вчителі, медики та ін.

Студенти-першокурсники КПІ УКУ (освітня філія у Жовкві) у церкві св. Йосафата

Таким чином сьогодні на програмі Вищої релігійної освіти КПІ навчаються 206 (!) студентів. Усі вони пов’язують свою майбутню діяльність з катехизацією, християнською педагогікою і вихованням дітей та молоді на засадах християнської моралі або вже працюють у цій сфері. Навчання триває 3 роки (6 навчальних сесій у січні та липні). Дистанційна форма навчання дає можливість поєднати його з роботою. Після закінчення студенти отримують диплом вищої релігійної освіти (церковного зразка)

Юлія Козіброда