З метою пізнання дітьми Бога та формування духовно зрілих християн на південному сході при парафії Різдва Пресвятої Богородиці в місті Мелітополі Запорізької області діє катихетична школа імені Миколи Чарнецького.

Перший катехитичний клас тут було створено не так давно, у 2010 році, за ініціативи настоятеля громади отця Петра Креніцки. Сам парох став і першим катехитом для дітей громади. Згодом до катехизації при парафії долучився помічник пароха отець Олександр Богомаз. А у 2018 році на допомогу отцям прийшла мирянка громади катехит Алла Горденко, яка спробувала по-новому влити в дитячу спільноту громади заохоту до навчання.

Сьогодні у школі ми маємо 4 няпрямки катехизації:

  1. Початкова (базова) програма – навчання відбувається впродовж цілого навчального року.
  2. Підготовка до першої святої Сповіді та урочистого святого Причастя – навчання триває впродовж навчального року і завершується на парафіяльне свято Пресвятої Євхаристії.
  3. Катехизація дітей віком від 5 до 15 років за «Основами віровчення» з метою підготовки їх до таїнства Хрещення.
  4. Катехизація дітей з пластової спільноти, яка діє при парафії. Варто зауважити, що загалом до пластової спільноти належать греко-католики і протестанти.

Також ми зорганізовуємо вишколи для педагогів з етики. Користуючись нагодую, просимо звернути на це увагу вчителів вищої та середньої школи, директорів та заступників з виховної роботи місцевих шкіл. Запрошуємо Вас до співпраці!

Під час навчання у катихетичній школі діти не тільки вивчають основні доктрини Святого Письма, але також вчаться застосовувати їх у щоденному житті. Саме навчання здійснюється відповідно до вимог та принципів християнської педагогіки, а саме: Богоцентричності, особистісно-орієнтованого підходу, доступності, системності, наступності та практичної цілеспрямованості.

Свято Миколая на парафії

Свято Миколая на парафії

Катехитичні заняття у школі урізноманітнюємо та доповнюємо проведенням різноманітних заходів і зустрічей. В їх організацію намагаємося також залучити батьків дітей. Це і свято Миколая Чудотворця, різдвяні вертепи, зустрічі з іншими дитячими християнськими спільнотами, літні християнські табори «Оазис», які проводяться щорічно влітку на березі Азовського моря.

Літній табір для дітей з Донецького екзархату на Азовському морі

Також діти активно приймають участь у заходах міської програми щодо проведення християнських свят «Різдво разом» та «Великдень разом».

Намагаємо заохотити до катехизації при парафії інших дітей з Мелітополя та навколишніх сіл та районних містечок. Для цього щоквартально проводимо триденні реколекційні формації «Оаза» для двох вікових груп: 8-12 та 13 – 16 років.

“Оаза” для підлітків – молитви, навчання та забави

Катехизація дітей усіх груп передбачає систематичне та послідовне вивчення Святого Письма та засвоєння основних християнських доктрин. Це послужить фундаментом для духовного зросту кожної дитини та формування високоморальної особистості з християнським світоглядом. Основою кожного навчального курсу є Слово Боже.

Алла Горденко, катехит