«Сам просвіти нині серця тих,
які навчають Слово Твоєї істини.
Обдаруй їх духом мудрості і розуміння,
щоб сповняли волю Твою святу.
Вчини їх дітьми світла,
щоб приносили щедрі плоди добрих діл»
(Чин благословення на катехитичне служіння)

28 вересня в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ з благословення Преосвященного владики Йосифа (Міляна) відбулося святкування Дня катехита.

Все розпочалося з Божественної Літургії, яку очолив канцлер Київської архиєпархії прот. Василь Чудійович у співслужінні з головою Катехитичної комісії Київської архиєпархії прот. Петром Жуком.

О. ВасильЧудійович благословляє катехитів Київської архиєпархії на служіння

Після богослужіння 96 катехитів, серед яких є миряни, а також богопосвячені особи та семінаристи, урочисто склали свої обітниці та отримали канонічні місії, а разом з ними – і благословення на здійснення катехитичного служіння.

Після невеличкої перерви на обід відбулася друга частина святкування – зустріч з головою Катехитичної комісії прот. Петром Жуком. Під час спілкування отець розповів катехитам про реальний стан катехитичного служіння на теренах Київської архиєпархії і оцінив його як досить добрий. Дякувати Богу, що знаходяться люди, які відкриті на Божий заклик та з великим запалом приступають до навчання Слова Божого. І з кожним роком таких людей стає все більше!

Також під час розмови голова Катехитичної комісії КА анонсував продовження християнської інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?». Вже визначено тему: «Дари та плоди Святого Духа». Цього року змагання допрацювали і оновили, зокрема, додали нову категорію учасників – групу катехитів, які також змагатимуться між собою за перемогу.

Після обговорення деталей гри о. Петро представив нові напрацювання катехитичної комісії, які цього року є справді досить щедрими. Маємо ряд нових друкованих карт, книгу методичних матеріалів із опрацьованими темами про біль втрати близької людини, а також – всі притчі Ісуса, що подані тематично та з інтерактивними вправами. Радісним для всіх стало представлення перших 5-ти карткових ігор, які сьогодні є досить популярними. На відміну від звичайних ігор, де за основу взято назви явищ та предметів, катехитичні присвячені вивченню біблійних персонажів, місць, подій та інших речей, які тісно переплітаються з історією спасіння та Святим Письмом.

 

Наприкінці основної частини зустрічі катехити мали можливість прослухати лекцію дитячого психолога, керівника Центру для дітей та сімей благодійного фонду «Карітас-Київ» пані Наталі Сиротич на тему «12 цінних «намистин» із Євангелія від Матея, про які так важливо пам’ятати сучасному катехитові». На основі власного багаторічного досвіду праці з дітьми різних категорій, п. Наталя представила свій погляд на дитину XXI століття, спрямований на зближення з нею. І саме Слово Боже є головним провідником на цій дорозі зближення.

Завершилися урочистості спільною молитвою у крипті біля нашого Батька – Блаженнішого Любомира – за упокій його душі та з проханням сил для себе, щоб з Божою поміччю нести те маленьке зерно, яке, впавши на добру землю, зможе дати свій плід – те у тридцять разів, те у шістдесят, а те й у сто разів більше!

бр. Михайло Крамар, VI курс КТДС