Вітання з Днем катехита

Голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ владики Давида (Мотюка)

Високопреосвященним та Преосвященним Владикам,
Головам Єпархіальних катехитичних комісії,
Катехитам

Слава Ісусу Христу!

Дорогі катехити!

ПЕРЕДАВАЙМО ДАЛІ!
Вітаю всіх Вас з початком нового катехитичного року! І висловлюю Вам подяку від імені всіх пасторів Церкви за Ваше прекрасне служіння!
Уявіть собі, останні слова Ісуса, коли Він повертається до Отця, адресовані безпосередньо катехитам! Після свого Воскресіння Він каже: «Дана мені всяка влада на небі й на землі. Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи: христячи їх в ім’я Отця і Сина і Святого Духа; навчаючи їх берегти все, що я вам заповідав. Отож я з вами по всі дні аж до кінця віку» (Мт 28, 18-20).
Цим Ісус зобов’язує своїх учнів, і не тільки своїх учнів, але й усіх нас, бути катехитами.
Бути катехитом – означає “передавати далі”.
Дозвольте мені пояснити.
Моєю вчителькою у 3 класі була пані Джеймс. Серед багатьох уроків, які вона навчила нас, було те, наскільки важливим є слухання. Вона зробила це через гру, відому як «Поламаний телефон». У цій популярній дитячій забаві гравці стоять у колі, перший гравець придумує коротку фразу і шепоче її у вухо наступному. Другий
гравець повторює фразу на вухо черговому гравцеві і так далі. Останній гравець вголос каже фразу, яка дійшла до нього. Суть гри полягає в тому, щоб порівняти, чи нагадує остання фраза – першу, що може бути досить кумедно, коли це не відбувається (через погані навички слухання або коли хтось із гравців свідомо змінює фразу на половині шляху задля розваги!)
Деякі поширені фрази з цієї гри: «Коли я виросту, я хочу стати ліфтом», або «Найкращі чіпси – це шоколадні чіпси», або «Чи міньйони виглядали би смішними в контактних лінзах».
Якщо б ми пограли у цю гру, використовуючи біблійні фрази, деякі популярні фрази можуть бути: «Бог – це любов», або «Без Ісуса ми нічого не можемо зробити», або, для більшого азарту: «Бог бо так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, а жив життям вічним» (це найперший «великий» вірш з Біблії, який я вивчив у юності!).
Наша віра призначена для передачі від покоління до покоління. Дійсно, ми можемо судити про те, що робить парафію (або сім’ю як домашню Церкву) успішною у цьому питанні, за її здатністю передавати віру від одного покоління парафіян до іншого, тобто, від батьків – до своїх дітей, а, відтак, – до своїх онуків.
Дорогі катехити, починаючи новий катехитичний рік, я молюсь, щоб Святий Дух благословляв Вас і Ваше служіння у передаванні нашої віри в Ісуса Христа, який любить і піклується про нас, – нашим дітям, молоді та дорослим, яких Ви навчаєте, але також – власним дітям, родині та друзям.
Хай Господь Вас благословить!
У Христі,
Єпископ Давид Мотюк
голова Патріаршої катехитичної комісії
Епарх Едмонтонський