Готуючись до нового катехитичного року, дозвольте поділитися з вами підсумками зробленого у минулому році.

Впродовж цього часу ми продовжували організовувати катехизацію як живий, творчий та дієвий процес передавання віри. І якраз ця здатність передавати віру, використовуючи різні відповідні методи і засоби, є показником успішності нашого катехитичного служіння.

Разом з вами ми радо і щедро сіяли, докладаючи зусиль до навчання і виховання учнів Христа. Тому кожен пункт у цьому річному звіті був для нас можливістю виконувати своє покликання іти і проповідувати у реальному житті.

 

1. Біблійний апостолят

Плекання біблійного апостоляту – важливе і постійне завдання Патріаршої катехитичної комісії. Минулого року було призначено відповідальних осіб за біблійний апостолят у більшості єпархій України. Відтак комісія дбає про їх розвиток та допомагає в організації біблійних спільнот у парафіях.

В рамках Року Божого Слова (2018):

– створено, перекладено та видано біблійну літературу: ІІІ том Міжнародного біблійного коментаря, Програма «Молитовне читання Євангелія від Луки», коментар «У школі Луки», документ Папської біблійної комісії «Богонатхненість і правда Святого Письма»;

– 23 листопада 2018р. організовано міжконфесійну біблійну конференцію в Києві за участі Блаженнішого Святослава, відповідальних за біблійний апостолят в єпархіях та представників з усієї України;

– 24 листопада 2018р. проведено біблійні семінари для 40 учасників з усіх єпархій України.

27-28 лютого 2019р. у реколекційному центрі Львівської архиєпархії в Брюховичах відбувся другий біблійний семінар на тему «Особа провідника спільнот молитовного читання Святого Письма у парафії» із серії «Катехиза дорослих». До участі у семінарі було запрошено відповідальних за Біблійний апостолят в УГКЦ з усіх єпархій України. Також серед учасників були помічники координаторів та особи, які займаються організацією біблійних гуртків у парафіях.

Головною ідеєю семінару «Особа провідника спільнот молитовного читання Святого Письма у парафії» став спільний пошук можливостей поширення і покращення практики методу Молитовного читання Святого Письма як на парафіях, так і у сім’ях.

У перший день учасники мали можливість детально ознайомитися з методами Молитовного читання Святого Письма та Lectio Divina, які представила відповідальна за біблійний апостолят у Львівській архиєпархії, викладач УКУ пані Марія Хома.

Окрім теоретичного представлення та обговорення цих методів, програмою семінару було передбачено практику спільної молитви учасників семінару зі Святим Письмом.

Другий день був присвячений детальнішому обговоренню особи провідника біблійної спільноти, його підготовці і можливостей організації його діяльності у парафії – з якими труднощами він стикається і як реально можна їх вирішити.

Учасники мали можливість обговорити стратегію напрямків праці біблійного апостоляту та сформулювати власні ініціативи для поширення та покращення його діяльності.

Усі присутні отримали сертифікати про участь у біблійному семінарі, а відповідальні за біблійний апостолят у єпархіях для покращення ефективності служіння – найновіший тоді 3 том видання Міжнародного біблійного коментаря.

Зараз уже вийшов друком 4 том Міжнародного біблійного коментаря. Також, за підтримки жертводавців, у вересні було повторно видано Біблію для дітей із східними іконами «Бог говорить до своїх дітей», тираж якої було вичерпано декілька років тому.

У 2020 році, у рамках розвитку біблійного апостоляту, розпочнеться читання Діяння апостолів. Також для допомоги спільнотам молитовного читання Святого Письма готуємо переклад коментаря С. Фаусті «У школі апостолів» та програму молитовного читання Діяння апостолів. Вони будуть представлені у червні 2020 на черговому біблійному семінарі.

Окрім цього, триває переклад приміток Єрусалимської Біблії – це великий та тривалий проект, який презентує для нашої Церкви Святе Письмо із примітками Єрусалимської Біблії.

У співпраці з Кафедрою біблійних наук опрацьовано робочий проект програми підготовки біблійних провідників.

2. Катехизм для молоді «Ми йдемо з Христом»

Цього року завершено працю над важливим, великим і довготривалим проектом Комісії – Катехизмом для молоді «Ми йдемо з Христом», а макет Катехизму передано на розгляд Синоду УГКЦ.

Від початку року було проведено 8 робочих зустрічей: внесено зауваження Богословського відділу (спільні зустрічі із представниками відділу) та узгоджено художнє оформлення видання.

3. Катехизм УГКЦ «Христос – наша Пасха»

Завершено переклад тексту Катехизму УГКЦ на іспанську та польську мови, триває праця над перекладами на італійську, німецьку, французьку. Працює сайт, на якому можна користуватися пошуком по тексту Катехизму УГКЦ (http://catechismugcc.org//)

Проведено ряд робочих зустрічей щодо опрацювання онлайн-курсів на основі Катехизму «Христос – наша Пасха». Синод Єпископів доручив ПКК для покращення проголошення Божого Слова та катехизації в УГКЦ «розробити програму з вивчення Катехизму «Христос – наша Пасха»» (п. 4). Сьогодні ПКК працює над курсом вивчення Катехизму УГКЦ «Христос – наша Пасха» у формі онлайн. Плануємо розробити курс для всіх вірних нашої Церкви, який дасть змогу вивчити Катехизм усім бажаючим за допомогою відеолекцій, компілятивних текстів, пояснень та тестувань розміщених в доступній формі в інтернеті. Кожен вірний зможе пройти курси по вивченню Катехизму в режимі онлайн: за бажанням скласти тест та отримати сертифікат або вивчити окремі цікаві для нього теми. Курс буде складатися із чотирьох частин, базованих на Катехизмі УГКЦ, та включатиме відповідні чотири блоки біблійного, догматичного, літургійного та морального змісту.

4. Зустрічі на тему «Боже Слово і катехизація»

У єпархіях УГКЦ, для здійснення постанов Синоду Єпископів УГКЦ 2018 р.Б., у рамках програми постійної формації духовенства відбуваються зустрічі на тему «Боже Слово і катехизація». Як зазначили у своєму посланні Єпископи Синоду: «Звертаємося до вас, дорогі отці, браття у священстві. Допоможіть нам добре організувати та якісно і з відчуттям святого обов’язку забезпечити весь процес християнського навчання і виховання дітей, молоді та дорослих, щоб донести Слово Боже і правди віри до всіх вірних».

Особливу увагу під час цих зустрічей приділяється темі біблійного апостоляту в нашій Церкві. Зокрема присутні священики мають можливість краще ознайомитися з методом молитовного читання Святого Письма у родинах і на парафіях та з Програмою молитовного читання Євангелія від Луки.

Також під час зустрічей п. Назар Дуда знайомить учасників з методами та способами голошення Доброї Новини та катехизації, з методичними матеріалами та програмами, які вже реалізовуються в УГКЦ.

На сьогоднішній день такі зустрічі вже відбулися у Львівській, Івано-Франківській та Сокальсько-Жовківській єпархіях. В майбутньому заплановано проведення зустрічей у такому ж форматі в інших єпархіях нашої Церкви як в Україні, так і за її межами (Казахстан, Німеччина, США).

Зустріч «Боже Слово і катехизація» в рамках Інституту постійної формації духовенства

Зустріч «Боже Слово і катехизація» в рамках Інституту постійної формації духовенства

5. Праця над проектом статуту Патріаршої катехитичної комісії

Зроблено аналіз вже існуючого проекту статуту Патріаршої катехитичної комісії (який так і не був затверджений Синодом) та проведено аналіз вже існуючих статутів. Зараз триває доопрацювання і приготування до надання на потвердження Блаженнішому Патріарху Святославу статуту ПКК.

6. Опрацювання програми з катехитики у семінаріях УГКЦ

Проведено ряд зустрічей з викладачами катехитики у семінаріях. Зібрано програми курсу катехитики, зроблено їх аналіз і опрацьовано спільну програму з предметів катехитики для семінарій УГКЦ. Програму представлено та потверджено у квітні на зустрічі ректорів.

Триває праця над опрацюванням спеціальної програми з катехитики для священників в рамках постійної формації духовенства УГКЦ.

7. Опрацювання програми формації катехитів

Проведено ряд зустрічей із директорами вищих катехитичних навчальних закладів; проаналізовано вже існуючі програми підготовки катехитів та опрацьовано робочий проект Типової програми вишколу катехитів.

8. Опрацювання програми дистанційної підготовки катехитів

Зібрано і проаналізовано існуючі програми дистанційного навчання катехитів. Працюємо над опрацюванням нової дистанційної програми підготовки катехитів.

9. Формація катехитів

Катехитична комісія у співпраці з Катехитично-педагогічним інститутом УКУ багато часу та зусиль прикладають для якісного вишколу катехитів, які працюватимуть у наших парафіях та будуть супроводжувати дітей, молодь, дорослих у зростанні у вірі. У Катехитично-педагогічному інституті у Львові відбуваються навчально-екзаменаційні сесії двічі на рік.

Цього року сесії відбулися 20 січня – 8 лютого та 1-21 липня у Львові.

На лекціях перебувають близько 200 студентів із східної та західної України. Вони мають змогу брати участь у лекціях, семінарах, спільно молитися, обмінюватися досвідом катехитичного служіння, а також захистити свої набуті знання на екзаменах, заліках та презентації курсових чи дипломних робіт.

6 липня відбулися святкові урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам Катехитично-педагогічного інституту УКУ. Розпочалися урочистості Божественною Літургією у храмі Львівської духовної семінарії Святого Духа, після якої випускників привітав ректор УКУ о. Богдан Прах, директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ с. д-р Луїза Цюпа, СНДМ, заступник голови ПКК Назар Дуда. Дипломи Вищої релігійної освіти зі спеціалізацією Катехитика і Християнська етика отримали 18 випускників, які навчалися у Львові та Києві. На зміну їм студентські квитки отримали 24 першокурсники з Львівської архиєпархії.

Варто зауважити, що цього року відбувалися зустрічі із комісією МОН України у справі визнання освітньо-професійної програми «Християнська педагогіка та організація дозвілля». В результаті цієї співпраці магістерська програма отримала акредитацію, тобто,  випускники цієї програми отримують диплом державного зразка.

На доручення ПКК, Катехитично-педагогічний інститут УКУ також проводить катехитичні курси у інших єпархіях України: катехитичні курси діють у Жовкві, Луцьку та Києві. Цього року планується набір катехитів у Запоріжжі (Донецьких екзархат) та Одесі.

Цього року в УКУ відбулася акредитація нової магістерської освітньо-професійної програми «Християнська педагогіка та організація дозвілля».

28 липня-2 серпня – вперше відбулася Міжнародна біблійно-катехитична школа для катехитів єпархії св. Володимира Великого у Люрді (Франція).

10. Опрацювання нової катехитичної програми для дітей та підлітків

Зроблено аналіз різних катехитичних програм, проведено ряд зустрічей в Україні та Канаді для опрацювання нової Загальної катехитичної програми для дітей. За основу взято серію «З нами Бог». Триває праця над розміщенням робочих матеріалів для ширшого обговорення на сайті Патріаршої катехитичної комісії.

Проект програми для 1-3 класів представлено і обговорено на Всецерковній катехитичній конференції 5-7 липня 2019 р. Б. у Львові.

11. Всецерковна катехитична конференція

5-7 липня у приміщенні Львівської духовної семінарії Святого Духа відбулася міжнародна всецерковна науково-практична конференція «Християнська педагогіка: досвід, перспективи», метою якої був аналіз багатого досвіду педагогічної спадщини УГКЦ у галузі релігійного виховання та розгляд можливостей його застосування у сучасній виховній практиці.

Конференція була присвячена 150-літтю з дня народження та 100-літтю з дня переходу до вічності преподобної матері Йосафати Гордашевської, співзасновниці Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

Доповідь

Виступає заступник голови Патріаршої катехитичної комісії п. Назар Дуда

Серед близько 180 учасників конференції – представники монашества, відповідальні за катехизацію в УГКЦ, катехити та християнські педагоги з усіх єпархій України, Мукачівської єпархії, а також з Польщі, Сербії, Великобританії, Іспанії, Італії, Канади та Бразилії.

Перший день конференції учасники розпочали Божественною Літургією, після якої п. Назар Дуда зачитав лист-звернення до учасників конференції Глави і Отця УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука.

В свою чергу директор Катехитично-педагогічного інституту с. д-р Луїза Цюпа наголосила на молитовній єдності учасників конференції з Верховним Архиєпископом, членами Постійного Синоду та Митрополитами УГКЦ, які перебували на дводенній зустрічі з Папою Римським Франциском у Ватикані. Також було зачитано звернення до учасників конференції Генеральної Настоятельки Згромадження Сестер СНДМ с. Софії Лебедович.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися Преосвященний владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, та ректор ЛДССД о. Ігор Бойко.

Наукова частина конференції, яку модерувала директор КПІ УКУ с. д-р Луїза Цюпа, розпочалася доповіддю с. Орести Боршовської, СНДМ, про постать блаженної сестри Йосафати та про її внесок у розвиток духовного виховання.

Доповіді виголосили: о. д-р Олег Шепетяк, Назар Дуда, с. Наталія Мельник, а також, для набуття практичних навичок у катехитичному служінні, були запропоновані майстер-класи:

 • Катехиза дорослих (о. д-р Богдан Тимчишин),
 • Арт-терапія у катехизації (Ігор Васюта),
 • Інтерактивні методи в катехизації (Андрій Козіброда),
 • Праця з підлітками: виховання довіри на прикладі святих (Марія Шипка),
 • Система виховання Дона Боско (о. Олег Ладнюк)
 • Праця із дітьми дошкільного віку (Дзвінка Романець).

Особливе зацікавлення присутніх викликали представлення новаторських катехитичних практик у Польщі, Бразилії та Канаді.

Наступний день конференції був присвячений розгляду системи і досвіду християнського виховання в УГКЦ. Зокрема, про такий досвід роботи Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії присутнім розповіла с. Христофора Буштин (СНДМ). С. Єремія Стеблина (ЧСВВ), директор Католицької школи святого Василія Великого в м. Івано-Франківську, ознайомила присутніх з подібними напрацюваннями у ЧСВВ. Досвідом роботи отців Салезіян у галузі християнського виховання поділився о. Олег Ладнюк, директор НВК «Школа-гімназія Шептицьких» у м. Львові.

Про роль товариства катехитів в Україні довоєнного періоду розповіла с. д-р Луїза Цюпа. Голова правління товариства педагогів Натан (Польща) Збігнєв Барцінські поділився з присутніми досвідом роботи їх об’єднання.

Слід зазначити, що останні дві доповіді викликали особливо зацікавлення присутніх, тому що показали переваги об’єднання катехитів задля ефективного катехитичного служіння. На завершальному пленарному засіданні неодноразово прозвучали думки про необхідність співпраці катехитів між собою та обговорювалися переваги та можливості покращення діяльності катехитів завдяки такій співпраці.

Важливою подією конференції стала презентація тематичного змісту опрацьованої Комісією на доручення Синоду Єпископів Загальної катехитичної програми для 1-3 класів. Учасники конференції мали змогу обговорити матеріали у робочих групах.

Також учасники мали змогу поділитися своїм досвідом праці у робочих групах, обговорити важливі проблеми християнського виховання та запропонувати шляхи їх вирішення.

Підсумовуючи, слід зазначити, що практика обміну досвідом катехитичного служіння у лоні нашої Церкви – дуже продуктивна та потрібна. Присутні мали змогу збагатитися значними напрацюваннями та поширити їх для більшого добра наших вірних та розвитку Церкви.

12. Катехитичні семінари

Для підвищення кваліфікації катехитів та розвитку нових напрямів катехизації Комісія проводить різні семінари. За звітну половину року було організовано та проведено:

 • 27-28 лютого 2019 – катехиза дорослих: біблійний семінар (Брюховичі)
 • 17-18 травня 2019 – методологія катехизи: праця в християнських таборах (Брюховичі);
 • 24 травня 2019 – методологія катехизи: праця в християнських таборах (Катехитичний Центр Львівської Архиєпархії);
 • 25-26 травня 2019 – методологія катехизи: праця в християнських таборах (Київ);
 • 9 та 12 червня– праця у християнських таборах (Львів);
 • 28 липня- 2 серпня – біблійно-катехитичні формаційні зустрічі (Франція).

Однією з найактивніших форм проведення літнього дозвілля залишається табір. Тому варто добре його підготувати, адже рівень організації табору найбільше визначає його результативність. Окрім цього, дитяче та юнацьке таборування є чудовою нагодою не тільки цікаво провести час відпочинку, але й використати його для духовного збагачення учасників табору.

Власне тому Патріарша катехитична комісія з Катехитично-педагогічним інститутом УКУ розробляють методичні матеріали для проведення християнських літніх таборів та щороку проводять серію науково-практичних семінарів, присвячених цьому активному способу християнського дозвілля дітей та молоді.

Було проведено п’ять семінарів: 17-18 травня відбувся перший цьогорічний семінар Патріаршої катехитичної комісії та Катехитично-педагогічного інституту УКУ з методології підготовки та проведення літніх християнських таборів.

Учасниками семінару, який проходив у Монастирі отців Василіян у Брюховичах (Львів), були 31 катехит та аніматори з різних єпархій та екзархатів УГКЦ в Україні. Отримані під час семінару знання та досвід вони можуть використати при організації та проведенні християнських таборів, а також для підготовки провідників та аніматорів у своїх єпархіях.

Під час семінару учасники мали можливість на власному досвіді пережити невід’ємні складові християнського табору, якими є тематичні та духовні зустрічі. Серед тем, які викликали особливе зацікавлення під час обговорення, були змістове наповнення катехитичних зустрічей, специфіка організації молитви на таборі та доцільність застосування певних організаційних методів під час табору, зокрема, попереднє обговорення наслідків недопустимої поведінки, а не застосування покарань.Без сумніву, люди, які проводять табір, мають бути добре підготовлені методологічно. Але щоб вони могли не тільки цікаво організувати дитячий табір, але й зуміли використати цей час відпочинку для духовного збагачення дітей, провідники та аніматори самі повинні надихати інших будувати стосунки з Богом та ближніми і краще пізнавати християнську віру. Тому, на думку організаторів, проведення практичних семінарів є чудовою можливістю для учасників особисто пережити дні таборування, навчитися основних принципів підготовки християнського табору та інтерактивного проведення катехитичних зустрічей.

Важливою складовою християнського табору залишаються інтеграційні ігри, танці, банси, різноманітні квести і майстер-класи. Усі ці активності мають наповнювати духовну та відпочинкову програму табору. Важливою умовою їх ефективності є попереднє ознайомлення провідників з принципами їх проведення та особиста участь у них. На думку учасників, дуже потрібною і важливою для кращого розуміння різних дозвільних активностей стала можливість взяти у них участь, зокрема, у грі «Перші християни» та квесті «Дорогами віри».

Учасниками другої зустрічі, яку 24 травня провели працівники Катехитично-педагогічного інституту УКУ Марія Шипка та Христина Гаврон, були 24 катехити та аніматори Львівської архиєпархії. Співорганізаторами семінару виступили Катехитичний Осередок Львівської архиєпархії.

Третій семінар у Києві 25-26 травня провели заступник голови Патріаршої катехитичної комісії Назар Дуда та працівник КПІ УКУ Марія Шипка. Серед 30 учасників зустрічі були катехити, студенти КПІ УКУ, які навчаються у Києві, та семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ.

9 та 12 червня у Львові відбулися семінари у співпраці з Інститутом підвищення кваліфікації вчителів. Загальна кількість учасників двох семінарів – 35 осіб.

Під час семінарів важливе місце відводиться представленню напрацьованих Патріаршою катехитичною комісією та КПІ УКУ тематичних методичних матеріалів. Цього року було опрацьовано новий посібник «Дорогами віри», в якому детально опрацьовано дев’ять катехитичних зустрічей для дітей та підлітків на тему «Християнська віра». Також у виданні представлено інтерактивні вправи, інтеграційні ігри, які наповнюють духовну та відпочинкову програму табору. Саме тому, на думку організаторів, збірник матеріалів «Дорогами віри» стане для катехитів та аніматорів добрим практичним порадником не тільки при організації християнських таборів, але й допоможе їм провести катехитичні заняття, реколекції та цікаві забави для дітей та підлітків, які вони впродовж року організовують на парафіях.

28 липня- 2 серпня у Франції, на запрошення управління єпархії святих Володимира та Ольги, відбулися біблійно-катехитичні формаційні зустрічі катехитів.

Школа, яку організувала Біблійно-катехитична комісія єпархії у співпраці із Патріаршою катехитичною комісією, зібрала учасників різноманітних спільнот Франції і Бельгії.

Учасники першої Біблійно-катехитичної школи у Франції

Об’єднані спільним бажанням краще пізнати світ Біблії та сучасні методи катехитизації, учасники школи під час тижневого перебування у Люрді мали можливість дізнатись про історичний, культурний та географічний контексти Святого Письма, його авторів та процеси написання окремих книг. Гідами мандрів сторінками Святого Письма були Марія Хома – викладачка кафедри біблійних наук Українського католицького університету та о. Ігор Цмоканич – викладач біблійних наук Дрогобицької духовної семінарії УГКЦ. Післяобідній час був присвячений новітнім методам катехизації різноманітних вікових груп та особливостям праці з ними. Ділився своїм досвідом та напрацюваннями у цій справі Назар Дуда – заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ, а водночас заступник директора Катехитично-педагогічного інституту УКУ. Маючи особистий досвід катехизації, учасники школи ділились також тими викликами, з якими їм довелося зустрітись під час свого служіння, а також спільно шукали відповідей на непрості запитання, пов’язані із катехизацією у єпархії.

13. Християнські табори

З 20 по 27 липня за сприяння ПКК та спільно з КПІ УКУ відбувся щорічний літній християнський табір «Дорогами віри». Цього року таборова мандрівка з Ісусом та друзями проходила у реколекційному центрі Самбірсько-Дрогобицької єпархії «Емаус». 45 учасників віком від 7 до 15 років мали змогу активно, весело і, головне, з користю провести час літніх канікул. Кожного дня усі учасники табору мали можливість краще пізнавати нашу віру через призму відомих біблійних постатей і святих українського народу, серед яких – Богородиця, Авраам, Климентій Шептицький, Йосафата Гордашевська, Омелян Ковч та інші. Їх приклад віри дає наснагу та поштовх кожному для особистого зростання у вірі в живого Бога.

Літній християнський табір “Дорогами віри”

З 1 по 7 липня 2019 р. Б. за підтримки Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ відбувся літній християнський табір у стінах Київської Трьохсвятительської духовної семінарії. Впродовж тижня усі учасники впевнено прямували до того, щоб стати дружньою родиною. Брати семінаристи, аніматори, діти та двоє матусь, які дбали про харчування, жили однією спільнотою, яку сьогодні інколи так важко створити.

Ось так про табір пише одна із матусь: «Дуже дякуємо КТДС за можливість брати участь у християнському таборі! Ці табори просто неймовірні і є надзвичайно важливими для наших дітей. Щойно завершився табір, а діти вже чекають на наступний. Саме через те, що табір є християнським, ми не переживаємо, куди віддаємо своїх діток! Ми впевнені в тому, що там вони навчаться добра, поваги, справжньої дружби, праці в командах та ще й отримають додаткові знання з основ християнської віри. І що це буде цікаво! Надзвичайний досвід, надзвичайні спогади, надзвичайні діти і дорослі! Дякуємо!».

Літній християнський табір у Княжичах

7-14 серпня у місті Дудерштадт (Німеччина) у відпочинковому центрі організації “Кольпінг” відбувся табір, який поєднав у собі катехитичний та музичний напрямки праці з дітьми.

Табір став спільним проектом Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ та Апостольського Екзархату для українців у Німеччині та країнах Скандинавії в рамках співпраці щодо поширення нових методів катехизації.

Дозвілля та катехитичну частину проекту організувала та провела співробітник КПІ УКУ Марія Шипка, а музичним напрямком займалися музиканти Роман Антонюк (заслужений артист України, співак та бандурист) та Христина Антків (хормейстер та викладач фортепіано).

Літній табір у Німеччині, на якому поєднали катехизацію і музику

14. Інші зустрічі

З 20 по 23 вересня 2018 р. – участь у Міжнародному конгресі катехитів у Ватикані.

18-20 березня 2019р. – участь у конгресі відповідальних за катехизацію в Європі (Рим).

ПКК тісно співпрацює із Катехитичною комісію КГВА, зокрема, беручи участь у засіданнях голів єпархіальних катехитичних комісій України.

15. Нові видання

а) Перекладено та видано ІІІ том Міжнародного біблійного коментаря із серії у 6 томів. Завершена праця над 4 томом, який вийде друком у вересні 2019р.;

б) Опрацьовано та видано «Чини катехуменату УГКЦ» згідно програми катехуменату;

в) Видано програму «Молитовне читання Євангелія від Луки» згідно програми молитовного читання Святого Письма в УГКЦ. Цьогоріч програма надрукована українською та англійською мовами для залучення до спільної молитви зі Святим Письмом цілої нашої Церкви;

г) Перекладено та видано коментар С. Фаусті та В. Канелла «У школі Луки», який стане в нагоді спільнотам молитовного читання Святого Письма та всім зацікавленим у глибшому вивченні Євангелія від св. Луки.

Триває переклад коментаря «У школі апостолів», який вийде друком у червні 2020;

ґ) У вересні вийшла друком Біблія для дітей «Бог говорить до своїх дітей» із східними іконами;

д) Перекладено та видано документ Папської біблійної комісії «Богонатхненість і правда Святого Письма»;

е) Начитано та видано аудіо диск із текстом Катехизму «Христос – наша Пасха»;

є) Опрацьовано та вийшов друком посібник для проведення християнських таборів у 2019 році «Дорогами віри. Приклад віри біблійних постатей і святих УГКЦ».

16. Новий сайт Патріаршої катехитичної комісії

Ласкаво просимо відвідати новий сайт Патріаршої катехитичної комісії

Він створений для реалізації катехитичних програм Церкви та поширення інформації про катехитичне служіння в УГКЦ. Тут можна ознайомитися із актуальними подіями у християнському вихованні та знайти багато цікавих та корисних катехитичних матеріалів.

Сайт доступний українською мовою. Зараз триває робота над англомовною версією сайту.

 

З молитвою,

+ ДАВИД (Мотюк),

Голова Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ,

Єпарх Едмонтонський

 

[1]Постанови Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, Львів-Брюховичі, 2-11 вересня 2018 року Божого, п. 15