З 28 липня до 3 серпня біля підніжжя французьких Піринеїв відбувалася перша Біблійно-катехитична школа для катехитів Єпархії св. Володимира Великого у Парижі. Школа, яку організувала Біблійно-катехитична комісія єпархії у співпраці із Патріаршою катехитичною комісією, зібрала учасників різноманітних спільнот Франції та Бельгії. Об’єднані спільним бажанням краще пізнати світ Біблії та сучасні методи катехитизації, учасники школи під час тижневого перебування у Люрді мали можливість дізнатись про історичний, культурний та географічний контексти Святого Письма, його авторів та процеси написання окремих книг. Гідами мандрів сторінками Святого Письма були Марія Хома – викладачка кафедри біблійних наук Українського католицького університету та о. Ігор Цмоканич – викладач біблійних наук Дрогобицької духовної семінарії УГКЦ.

“Кожен ранок розпочинався із молитовного читання Святого Письма – способу молитви, який передбачав відповіді на три питання – Що мене вразило у прочитаному уривку? Як до мене промовляє Господь цим словом? Якою є моя відповідь? Таке поєднання молитовного пережиття та інтелектуального пізнання текстів Святого Письма дозволило учасникам відкривати усю красу Святого Писання, а водночас сприймати богонатхненні тексти як Живе Слово, що промовляє до людини», – розповів отець Роман Остап’юк, голова Біблійно-катехитичної комісії Єпархії св. Володимира Великого у Парижі.

Післяобідній час був присвячений новітнім методам катехизації різноманітних вікових груп та особливостям праці з ними. Ділився своїм досвідом та напрацюваннями у цій справі Назар Дуда – заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ, а водночас, заступник директора Катехитично-педагогічного інституту УКУ. Маючи особистий досвід катехизації, учасники школи ділились також тими викликами, з якими їм довелося зустрітись під час свого служіння, а також спільно шукали відповідей на непрості запитання, пов’язані із катехизацією у Єпархії.

Під час тижневого перебування у Люрді учасники школи також мали можливість брати участь у процесії Вервиці, відвідали музей та помешкання св. Бернадетти, молитовно чували у храмі Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ та разом піднялись у гори до озера Гауб, що знаходиться на висоті 1700 метрів.

Своїми враження ділиться учасниця школи із Антверпена (Бельгія) Христина: «Це був неймовірний тиждень, бо саме місце Люрд є надзвичайним. Присутність Бога і Богородиці витає у повітрі. Відчуваєш Його настільки близько, що почуття щастя, любові і вдячності просто переповнюють. Ми пробували себе на місці Сари і Авраама, “переходили” Червоне море разом з Мойсеєм, роздумували над словом Божим в Святому Письмі, вчилися бути добрими катехитами, передавали один одному досвід. Наймолодшому учаснику було 4 місяці, найстаршому – 80 років. Проведені зустрічі навіть важко назвати уроками, лекціями чи начитками, бо це була справжня зустріч родини, на якій чотири покоління просто збиралися кожен день і вчилися пізнавати Бога і читати Його слово».

“Необхідність постійної формації катехитів та добрі відгуки учасників  дають надію на те, що школа матиме своє продовження у майбутньому”, — зазначив отець Остап’юк, організатор першої Біблійно-катехитичної школи у Люрді.

За матерілами https://ugcc.fr