10 днів любові і щастя, 10 днів радості і відпочинку у Божій присутності – саме так хочеться охарактеризувати той час, на який багато дітей чекало впродовж року, щоб провести свої канікули з Ісусом у таборі “Духовна Ватра”.

Уже багато років поспіль парафія “Серця Ісуса та Серця Марії” з ініціативи та під керівництвом о. Вітольда Левицького проводить літній відпочинковий духовний табір «Духовна Ватра». Метою табору є не тільки відпочити фізично, але й збагатитись духовно, ближче пізнати Бога.

Щодня діти мали духовну програму. Найперше були учасниками Божественної Літургії, які служили о. Вітольд Левицький, о. Ігор Яблонь о. Володимир Сопільняк. Приступали до Святих Таїнств Покаяння та Євхаристії. У програмі табору вже традиційною була щоденна молитва на вервиці та ранкові і вечірні молитви. Багато дітей, можливо, вперше в житті вивчали християнські практики молитви.

Щодня діти слухали катехитичні науки на тему «Заповіді Божі», «Віра» і «Літургія» та активно включалися в різні види роботи, щоб глибше зрозуміти ту чи іншу тему. В таборі аніматорами проводився гурток англійської мови, але також в гості приходили волонтери з Корпусу Миру, які проводили заняття з дітками.

Діяла школа пісні, де діти вивчали не тільки релігійних, але й патріотичних українських пісень. Під час вільного часу всі мали можливість грати різні настільні біблійні ігри, твістер, теніс, бадмінтон, футбол, стрибати на батуті і скакалці та ін.

Учасники творчої майстерні табору виготовляли катехитичні мозаїки, розмальовували камінці тематичними біблійними персонажами, писали листи воїнам на передову. Завдяки волонтерам з м. Івано-Франківська (п. Людмилі та іншим) наші дітки навчилися плести вервиці, які будуть передані воїнам ООС (АТО).

Програма табору передбачала дві екскурсії: діти мали можливість відвідати Гошівські монастирі та побували в Центрі спадщини Вигодської вузькоколійки.

Щоденно діти отримували заряд бадьорої фізичної енергії через ранкові зарядки, банси, ігри, квести та смачну їжу. Вечорами з дітьми проводили тематичні духовні бесіди, вони переглядали фільми та мультфільми, а також молитва у дусі Тезе.

Найочікуваніша подія табору – ватра, час, коли всі співають пісень навколо вогню, танцюють, смакують їжу на свіжому повітрі та просто радіють один одному.

На завершення аніматори приготували сюрприз для дітей – виготовили фоторамку. Всі дуже раділи та з радістю робили фото на пам’ять.

А скільки вже було плачу через те, що діти не хотіли  роз’їжджатись по домівках!  Це свідчить про те, що їм тут було цікаво і комфортно. Але найголовніше те, що табір (на думку самих дітей) змінив їхнє життя та ставлення до Бога, церкви і священників. Приємно також чути відгуки батьків, що їхні діти вдома тепер моляться зранку і ввечері, на вервиці та читають Святе Письмо. Це найбільша радість для всіх організаторів та аніматорів, бо це видима нагорода для нас.

Нагадуємо, що наш духовний табір має свої традиції та правила. Однак, не зважаючи на визначений графік,  діти не перестають дивуватись і радіти кожному прожитому дню.

Цього року свої канікули з Ісусом при нашій парафії провели пів сотні дітей віком від 7 до 14 років. Табір проходив з 5 по 14 липня 2019 р. Як і щороку, діти мали можливість обирати: перебувати в таборі цілодобово чи тільки впродовж дня з 10.00 до 18.00. З відпочиваючими таборянами працювати аніматори: Христина Іванець, Мар’яна Майхер, Марія Козак, Вероніка Сопіра та Аліна Мартинишин під керівництвом Тетяни Яблінської. До роботи долучались також катехит Лілія Стахнів, Наталія Левицька-Феденчук та Лілія Левицька.
Окремо хочемо подякувати кухарям п. Марії Верстюк та п. Мар’яні, яким допомагала їмость Марія Левицька. Іжа була дуже смачною і корисною.


Дякуємо Богу та усім людям доброї волі, які нам допомагали, за можливість гарно та з користю провести християнський табір.

Повідомила катехит Тетяна Яблінська