Два дні, 5-6 липня 2019 р., близько 200 катехитів та християнських педагогів з усіх єпархій УГКЦ, Мукачівської єпархії, а також з Польщі, Сербії, Англії, Іспанії, Італії, США, Канади та Бразилії говорили про педагогічну спадщину УГКЦ у галузі християнського виховання на міжнародній всецерковній конференції  «Християнська педагогіка: системи, досвід, перспективи».

Організаторами конференції виступили Патріарша катехитична комісія УГКЦ та Катехитично-педагогічний інститут УКУ. Модерували – директор КПІ УКУ с. д-р Луїза Цюпа (СНДМ) та заступник голови ПКК УКУ п. Назар Дуда.

Науково-практична частина конференції були присвячена розгляду та аналізу теоретичних основ християнського виховання. Серед доповідачів – проф. о. Олег Шепетяк, генеральна наст. ЗСПР с. Наталія Мельник, с. Ореста Боршовська (СНДМ), заступник голови ПКК УГКЦ п. Назар Дуда. Опісля учасники мали можливість навчитися застосовувати на практиці сучасні методи катехизації, взявши участь в одному з передбачених програмою майстер-класів за методикою християнського виховання.

Також на конференції було представлено проект нової загальної катехитичної програми УГКЦ (1-3 класи), яку опрацьовує ПКК, а усі присутні мали можливість взяти участь в її обговоренні.

Окремо було представлено оновлений інтернет-портал ПКК УГКЦ – www.ct.ugcc.ua. Варто наголосити, що даний ресурс є не тільки місцем висвітлення катехитичної діяльності УГКЦ. На сайті зібрано офіційні документи Церкви щодо катехизації та біблійного апостоляту, формується бібліотека тематичної літератури. Окреме місце відведено матеріалам, які катехити можуть використовувати під час катехитичних занять.

Наступний день конференції був присвячений розгляду системи і досвіду християнського виховання в УГКЦ. Зокрема, про такий досвід роботи Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії присутнім розповіла с. Христофора Буштин (СНДМ). С. Єремія Стеблина (ЧСВВ), директор Католицької школи святого Василія Великого в м. Івано-Франківську, ознайомила присутніх з подібними напрацюваннями у ЧСВВ. Досвідом роботи отців Салезіян у галузі християнського виховання поділився о. Олег Ладнюк, директор НВК «Школа-гімназія Шептицьких» у м. Львові.

Велике зацікавлення серед присутніх викликали доповіді про новаторські катехитичні практики та досвід християнського виховання у Польщі, Бразилії та Канаді.

Про роль товариства катехитів в Україні довоєнного періоду розповіла с. д-р Луїза Цюпа. Голова правління товариства педагогів Натан (Польща) Збігнєв Барцінські поділився з присутніми досвідом роботи їх об’єднання.

Слід відмітити, що останні дві доповіді викликали особливо зацікавлення присутніх, тому що показали переваги об’єднання катехитів задля ефективного катехитичного служіння. На завершальному пленарному засіданні неодноразово прозвучали думки про необхідність співпраці катехитів між собою та обговорювалися переваги та можливості покращення діяльності катехитів завдяки такій співпраці.

Учасники конференції з християнської педагогіки

7 липня, у неділю, учасники конференції мали можливість взяти участь у прощі «Слідами Блаженної матері Йосафати» за маршрутом Жужеляни-Червоноград-Жовква.

Юлія Козіброда