Попереду літо – час канікул і відпочинку. Однією з найактивніших форм проведення літнього дозвілля залишається табір. Тому варто добре його підготувати, адже рівень організації табору найбільше визначає його результативність. Окрім цього, дитяче та юнацьке таборування є чудовою нагодою не тільки цікаво провести час відпочинку, але й використати його для духовного збагачення учасників табору.

Власне тому Патріарша катехитична комісія з Катехитично-педагогічним інститутом УКУ розробляють методичні матеріали для проведення християнських літніх таборів та щороку проводять серію науково-практичних семінарів, присвячених цьому активному способу християнського дозвілля дітей та молоді. Нещодавно ми писали про семінардля катехитів та аніматорів з різних єпархій та екзархатів УГКЦ в Україні, який відбувся 17-18 травня у Монастирі отців василіян в Брюховичах (Львів).

Цими днями організатори семінарів провели ще дві тематичні зустрічі:

  • 24 травня – у Катехитичному Центрі Львівської Архиєпархії ;
  • 25 травня – у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві.
Учасники семінару в Катехитичному центрі Львівської Архиєпархії.

Учасниками першої зустрічі, яку провели працівники Катехитично-педагогічного інституту УКУ Марія Шипка та Христина Хаврон, були 24 катехити та аніматори. Співрганізаторами семінару виступили Катехитичний Центр Львівської архиєпархії, Патріарша катехитична комісія та КПІ УКУ.

Другий семінар у Києві провели заступник голови Патріаршої катехитичної комісії Назар Дуда та працівник КПІ УКУ Марія Шипка. Серед 24 учасників зустрічі були катехити, студенти КПІ УКУ, які навчаються у Києві, та семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ.

Головною темою зустрічей залишається обговорення структури та головних правил організації табору. Найбільше зацікавлення серед учасників обидвох семінарів викликала розмова у форматі «запитання-відповідь», під час якої вони мали можливість поділитися власним досвідом проведення таборів та обговорити певні проблемні ситуації та події, які виникали (або можуть виникнути) під час табору.

Учасники семінару в Патріаршому Соборі Воскресіння Христового УГКЦ

Важливе місце під час семінарів відводиться представленню напрацьованих Патріаршою катехитичною комісією та КПІ УКУ тематичних методичних матеріалів. Цього року організатори пропонують новий посібник «Дорогами віри», в якому детально опрацьовано дев’ять катехитичних зустрічей для дітей та підлітків на тему «Християнська віра». Також у виданні представлено інтерактивні вправи, інтеграційні ігри, танці, банси, різноманітні квести і майстер-класи, які наповнюють духовну та відпочинкову програму табору. Саме тому, на думку організаторів, збірник матеріалів «Дорогами віри» стане для катехитів та аніматорів добрим практичним порадником не тільки при організації християнських таборів, але й допоможе їм провести катехитичні заняття, реколекції та цікаві забави для дітей та підлітків, які вони впродовж року організовують на парафіях.

Юлія Козіброда