Цієї темою розпочалися зустрічі відновленого Інституту постійної формації духовенства Сокальсько-Жовківської єпархії, які пройшли у Червонограді (12 березня) та Дублянах (14 березня). Нагадаємо, що подібні зустрічі у такому ж форматі вже відбулися у Львівській, Самбірсько-Дрогобицькій, Івано-Франківській і Стрийській єпархії та в інших містах Сокальсько-Жовківської єпархії.

Під час зустрічі владика Петро (Лоза), який є відповідальним за Інститут постійної формації духовенства у Сокальсько-Жовківській єпархії, звернув увагу присутніх священиків на особливу увагу Синоду Єпископів УГКЦ до Божого Слова і катехизації.

Зустріч відновленого Інституту постійної формації духовенства Сокальсько-Жовківської єпархії в Дублянах

Зустріч відновленого Інституту постійної формації духовенства Сокальсько-Жовківської єпархії в Дублянах

Кир Михаїл (Колтун) у своєму слові зосередив увагу присутніх на катехизмі УГКЦ “Христос наша Пасха”, який допомає відкрити нам правдиве розуміння Бога: “Я вам всім доручаю, щоби катехизм був для вас підручною книгою, яка посилає на Святе Письмо… Коли ми це засвоїмо, то почуємо себе впевненими у світі, в житті і в нашому покликанні”.

Основною темою зустрічі священиків стало питання необхідності якісної катехизації дітей та дорослих, яка б заохочувала їх вивчати, поглиблювати та постійно розвивати в собі дар віри. Бо, як наголошено у посланні Синоду єпископів УГКЦ 2018 року, «Ви, дорогі священики, є відповідальними за якість катехитичного служіння в парафії. Дбайте, щоб християнське навчання було пристосоване до віку кожного. Супроводжуйте дітей, молодь, дорослих у їх постійному зростанні у вірі. Разом із катехитами плануйте катехитичні зустрічі й різні заходи, зважаючи на поступовість і систематичність навчання та виховання у вірі».

Назар Дуда

Назар Дуда

Пан Назар Дуда (заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ та заступник директора Катехитично-педагогічного інституту УКУ) наголосив на потребі творення спільнот молитовного читання Святого Письма. Також п. Назар представив рішення Синоду Єпископів УГКЦ про Боже Слово і катехизацію, ознайомив з методичними підручниками та матеріалами на тему біблійного апостоляту і катехизації вірних різних вікових категорій та спеціальних груп, які підготувала та видала Патріарша катехитична комісія УГКЦ.

Зустріч відновленого Інституту постійної формації духовенства Сокальсько-Жовківської єпархії в Червонограді

На завершення зустрічі було представлено досвід катехатичного служіння при парафіях св. свщмч. Йосафата в м. Жовкві та св. Архистратига Михаїла в с. Запитів.

Більше про зустрічі «Боже Слово і катехизація» у Сокальсько-Жовківській єпархії дивіться за посиланням.

Юлія КОЗІБРОДА